Terapia biorezonansowa to nowoczesna metoda diagnostyczna, a także forma medycyny niekonwencjonalnej. Umożliwia łagodzenie dolegliwości bólowych oraz wspiera pracę organizmu. Dzięki technologii wykorzystującej drgania elektromagnetyczne możesz ingerować w naturalne procesy bez obaw o stan zdrowia i wystąpienie działań niepożądanych. Jakie efekty zapewnia biorezonans i kiedy warto go wykonać?

Czym jest biorezonans?

Wyróżnia się różne zastosowania biorezonansu. Jedną z nich są testy obciążeń organizmu, które pozwalają terapeucie wykryć obecność patogenów m.in. grzybów, wirusów, bakterii, metali ciężkich, a także alergenów.

Przy wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia, które łączy w sobie funkcje aparatu diagnostycznego oraz terapeutycznego wykonuje się analizę energetyczną ciała. Działanie to pozwala odróżnić wzorce częstotliwości (substancje), które negatywnie wpływają na organizm, zmodyfikować ich częstotliwość oraz ponownie przesłać do organizmu pacjenta w ramach indywidualnej terapii. W wyniku terapii biorezonansowej substancje obciążające organizm są usuwane z organizmu, a komunikacja między komórkami synchronizuje się i powraca do normy.

Na czym polega badanie biorezonansem poprzez Bicom Optima?

Przed przystąpieniem do badania biorezonansem terapeuta przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, który dostarcza informacji na temat stanu zdrowia i pozwala ustalić planowany przebieg terapii z wykorzystaniem specjalistycznego aparatu. W diagnostyce wykorzystuje się elektrody, biotensor oraz punktoskop – terapia jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna.

Terapeuta operuje polem elektromagnetyczny, które powstaje między biotensorem a pacjentem trzymającym w dłoniach elektrodę płytkową. Następnie poprzez zintegrowanie sondy podłączanej kolejno do różnych ampułek z alergenami wykonuje się odczyt z pola elektromagnetycznego, który pozwala ocenić obciążenie organizmu wybranymi patogenami.

Pacjenci mogą korzystać z biorezonansu w formie uzupełnienia tradycyjnych metod leczenia konwencjonalnego, co wspiera proces powrotu do zdrowia. Terapie z wykorzystaniem fal elektromagnetycznych wykonuje się u osób w każdym wieku – również u dzieci poniżej 3 roku życia.

Kiedy pomaga terapia biorezonansem?

Wykonanie badania biorezonansowego sprawdzi się m.in. przy wykluczeniu lub potwierdzeniu alergii na wybrany czynnik. W ofercie gabinetów terapeutycznych możesz skorzystać z badania na: alergeny spożywcze oraz chemię spożywczą, zioła i pyłki. Ponadto wykonanie terapii biorezonansem pomaga zdiagnozować boreliozę, jej koinfekcje, a także inne bakterie i pasożyty, które mogą powodować złe samopoczucie oraz zaburzenia funkcjonowania organizmu. Tradycyjna terapia przy użyciu aparatu do biorezonansu Bicom Optima trwa około 60-90 min.

Gdzie można wykonać biorezonans we Wrocławiu?

Biorezonans od 22 lat jest dostępny w ofercie Centrum Medycyny i Trychologii Biomedika. Pacjenci mogą wziąć udział w sesjach terapeutycznych z wykorzystaniem nowoczesnego aparatu Bicom Optima, który pozwala przeprowadzić różne rodzaje testów m.in.:

  • obciążeń organizmu pleśniami i grzybami,
  • obciążeń organizmu grzybami,
  • obciążeń organizmu wirusami,
  • obciążeń organizmu szczepionkami,
  • obciążeń organizmu KTT,
  • obciążeń organizmu minerałami.

W centrum przy ul. T. Kościuszki skorzystasz również z konsultacji trychologicznej oraz badań skóry głowy i włosów. Trycholog we Wrocławiu pomoże Ci zadbać o prawidłową kondycję kosmyków i przywróci fizjologiczną równowagę skórze głowy – nawet przy występowaniu różnych schorzeń.