Najnowsze wydarzenia we Wrocławiu

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script><!-- [et_pb_line_break_holder] --><!-- Bilboard poziomy --><!-- [et_pb_line_break_holder] --><ins class="adsbygoogle"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> style="display:inline-block;width:970px;height:250px"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-ad-client="ca-pub-3864060879378941"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-ad-slot="4797452181"></ins><!-- [et_pb_line_break_holder] --><script><!-- [et_pb_line_break_holder] -->(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});<!-- [et_pb_line_break_holder] --></script>
Filmy kręcone we Wrocławiu

Filmy kręcone we Wrocławiu

Za kinematograficzne symbole Polski uchodzą przede wszystkim Łódź i Warszawa, jednak Wrocław ma również sporo argumentów, by dołączyć do tej trójki. Tutejsza Wytwórnia Filmów Fabularnych odegrała kluczową rolę w rozwoju polskiej sztuki filmowej po II Wojnie Światowej, a samo miasto po dziś dzień przyciąga filmowców z całego świata, z mistrzem Spielbergiem na czele. czytaj dalej…

Wrzesień 2021, co robić we Wrocławiu?

Wrzesień 2021, co robić we Wrocławiu?

Mieszkasz we Wrocławiu, a może planujesz krótki lub dłuższy pobyt w stolicy Dolnego Śląska? Niezależnie od zamiarów i miejsca z którego przybywasz, z pewnością chcesz spędzić czas jak najlepiej. Oto wydarzenia, które Ci to umożliwią. Wrzesień 2021 we Wrocławiu czytaj dalej…

Lato we Wrocławiu 2021

Lato we Wrocławiu 2021

To właśnie w tym mieście każdego lata organizowanych jest mnóstwo koncertów plenerowych, wydarzeń kulturalnych oraz rozrywkowych i rozmaitych imprez, które ściągają ludzi z całej Polski. Lato 2021 w stolicy Dolnego Śląska obfituje w wydarzenia, na których naprawdę warto się pojawić. czytaj dalej…

Wrocław w czasie pandemii COVID-19 – co się zmieniło?

Wrocław w czasie pandemii COVID-19 – co się zmieniło?

Ostatni czas w naszym kraju a nawet na całym świecie był wyjątkowy, nieprzewidywalny i bardzo niepewny. To wszystko za sprawą pandemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2. Pandemia zmieniła nasze życie. Wiele aspektów naszej codzienności przeszło w inny wymiar. Niejako musieliśmy nauczyć się inaczej żyć, nabrać nowych nawyków, by pozostać zdrowym. Funkcjonowanie życia miejskiego również przeszło metamorfozę i dziś pozostały niektóre z wprowadzonych udogodnień z czego możemy się cieszyć.

czytaj dalej…

Wrocław online – czyli najciekawsze propozycje wydarzeń w Internecie

Wrocław online – czyli najciekawsze propozycje wydarzeń w Internecie

Czas pandemii COVID-19 zmusił wszystkich do siedzenia w domu. Wszystkie koncerty i wydarzenia kulturalne są odwołane. Zamknięto muzea, ZOO, kina, Operę i NFM oraz wszystkie inne miejsce, gdzie chętnie wychodziliśmy, by spędzać miło czas. By chociaż trochę umilić nam wszystkim ten trudny okres, wiele instytucji kulturalnych przygotowało specjalne programy dostępne w Internecie. Oto kilka wybranych przez nas propozycji Wrocław online.

Zapraszamy do Wrocławskiego ZOO

Wrocławskie ZOO zaprasza wszystkich miłośników zwierząt do spotkań na żywo. Dwa razy w tygodniu – w środy i piątki – o godzinie 12.00, pracownicy ogrodu przedstawiają widzom jeden wybrany gatunek zwierząt. Odwiedziliśmy już nosorożca, pingwiny, kotiki i wilki. Dzięki relacji na żywo widzowie mogą wysłać przez Facebooka pytania, na które prowadzący odpowiadają na bieżąco. Takie spotkania pozawalają na bliższe poznanie mieszkańców we wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Program skierowany jest do osób w każdym wieku, serdecznie polecamy.
Więcej informacji na oficjalnym funpage ZOO Wrocław.

NFM – Narodowe Forum Muzyki

NFM przygotowało specjalną ofertę dla młodszych i starszych. Seria programów muzycznych dla dzieci pt: „Muzyczna domówka”, została przygotowana przez Centrum Edukacyjne NFM. Podczas 20-30 minutowych spotkań dzieci uczą się podstaw emisji głosu i rytmiki. Jeśli dzieci, nie mogą brać udziału w zajęciach na żywo, wszystkie przygotowane programy można obejrzeć na kanale youtube NFM. Oczywiście jest również oferta dla dorosłych melomanów. NFM Online prezentuje  wydawnictwa płytowe i nagrania z koncertów, a instrumentaliści zespołów NFM przygotowują specjalne koncerty online. Więcej na temat koncertów dostępnych przez Internet, przygotowywanych przez Narodowe Forum Muzyki znajdziesz na fanpage’u na Facebooku.

Spotkania ze sztuką Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Wrocławskie Muzeum Narodowe zaprasza wszystkich online na spotkania ze sztuką dawną #zoomnamuzeum w ramach akcji #zostanwdomu. Na fanpage’u Muzuem Narodowego można zaleźć opisy i ciekawostki dotyczące wybranych dzieł sztuki i historii z nimi związanych. Miłośnicy malarstwa mogą również sprawdzić swoją wiedzę i spostrzegawczość w serii quizów #odkryjsztukę, w których prezentowane są najbardziej znane obrazy z kolekcji Muzeum Narodowego. Naszym zadaniem jest rozpoznanie dzieła, tylko po kilku widocznych fragmentach.

Działania online prowadzi również oddział sztuki współczesnej Muzeum Narodowego – Pawilon Czerech Kopuł. W ramach działań #e_edukacja prezentuje cykl spotkań ze sztuką dla starszych i młodszych. Na fanpage’u Pawilony Czterech Kopuł na Facebooku są publikowane między innymi:

  • sylwetki artystów oraz ich dzieła znajdujące się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu;
  • quizy i teleturnieje o sztuce współczesnej online;
  • prezentacje omawiające różnorodne aspekty sztuki – ABC sztuki współczesnej;
  • w ramach cyklu muzealniki, prowadzi spotkania i prezentacje online dla najmłodszych, dzięki którym najmłodsi mogą się zapoznać z estetyką dzieł współczesnych twórców.

Kultura dostępna online

Jest to czas, kiedy specjalny projekt „Kultura dostępna” stał się niezwykle cenny. Projekt popularyzuje wydarzenia kulturalne online, takie jak: koncerty, spektakle teatralne, spotkania autorskie, a także filmy najlepszych i najbardziej znanych światowych reżyserów. Wiele wydarzeń jest darmowych, część kosztuje niewielkie pieniądze.
Więcej szczegółów na stronie https://kulturadostepna.pl/

To tylko niektóre propozycje jak miło spędzić czas w domu, pomimo że nie możemy odwiedzać ulubionych miejsc spotkań z kulturą. Dzięki temu sztuka i kultura mogą trafić do wszystkich.

Muzyczne wydarzenia we Wrocławiu

Muzyczne wydarzenia we Wrocławiu

Choć „muzyka” to jedno krótkie słowo, mieści w sobie całe mnóstwo gatunków i zaskoczeń dla każdego, niezależnie od preferencji. Już na początku roku będzie można się o tym przekonać we Wrocławiu. Od wydarzenia prezentującego twórczość młodych polskich raperów, przez koncert jednego z najbardziej popularnych rodzimych zespołów rockowych, aż po klubowe brzmienia utalentowanych artystów. Kilka inspiracji w poniższym zestawieniu wrocławskich imprez godnych uwagi. czytaj dalej…

Darmowe spacery z przewodnikiem – poznaj tajemnice Wrocławia

Darmowe spacery z przewodnikiem – poznaj tajemnice Wrocławia

W okresie wakacyjnym Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miasta Wrocławia zapraszają na XVI Letnie Spacery z Przewodnikiem. Podczas których można poznać niezwykłe miejsca i posłuchać ciekawych historii o Wrocławiu. Wycieczki z przewodnikami są bezpłatne.

Seria wycieczek po mieście jest skierowana do wszystkich mieszkańców i turystów. Są one organizowane od piątku do niedzieli, w różnych porach dnia i miejscach. Bogata oferta tematyczna prezentuje mniej i bardziej znane miejsca oraz zabytki miasta. Znajdą Państwo propozycje dla starszych i młodszych – dla których są przygotowane specjalne, nico krótsze wycieczki dla rodzin z dziećmi, a także dla pozycje dla obcokrajowców.
Przed nami jeszcze dwa lipcowe weekendy, więc warto zapoznać się z terminami i tematami spacerów:

Na spotkanie z latarnikiem

Wędrując uliczkami najstarszej części Wrocławia poznają Państwo historię miejskiego oświetlenia, m.in. gazowego i latarni ulicznych, oraz inne opowiadania i legendy związane z Ostrowem Tumskim oraz otaczającymi go wyspami: Piaskową, Młyńską, Słodową oraz Daliową. Oprowadzać będzie 2 przewodników.

Termin: 12/19/26 lipca, godzina 20.00, spotkanie
Trasa: Ostrów Tumski i Wyspa Piaskowa

Wrocław jakiego nie znacie – Nadodrze

Spacer, bo jednej z najciekawszych dzielnic miasta jakim jest Wrocławskie Nadodrze, porównywane swym klimatem do Paryskiego Montmarte. Przedwojenne kamienicy z małymi przytulnymi restauracjami i kafejkami oraz takie artystyczne miejsca jak: Róża Rozpruwacz czy HartArt nadają temu miejscu niezwykłego klimatu. Oprowadzać będzie 2 przewodników.

Termin: 13.07.2019, godzina 10.00, spotkanie przy Infopunkt Barbara, przejazd tramwajem
Trasa: ul. Łokietka 3 przed muralem ,,Brama do Nadodrza” – ul. Pomorska 19 – Murale/ul. Cybulskiego 35A – Krzywy Komin/ ul. Dubois 33-35a- Lemur/ ul. Kurkowa 39 – Mural Remed/ ul. Ptasia 22 – Miejsce przy miejscu/Pracownia Ramy Domański/ ul. Chrobrego 28 /ul. Jagiellończyka10A – Róża Rozpruwacz/ ul. Rydygiera 30 – Hart hostel & art/ ul. Rydygiera – Galeria Nado/ ul. pl. Macieja 17 – Piekarnia Złoto Nadodrza/pl. Macieja 10 – Introligatornia MANUFAKTURA/Ośrodek Kulturalnej Animacji Podwórkowej/ul. Roosevelta 5.

Na obrzeżach Wrocławia: Do Parku Mamuta

Wycieczka, podczas której poznamy pradawną historię miasta i odkryć archeologicznych. Oprowadza dwóch przewodników.

Termin: 13.07.2019, godzina 10.00, spotkanie przystanek autobusowy „Mielecka” po stronie CH BOREK.
Trasa: Modlińska – plac Mordechaja Anielewicza – górka Skarbowców – z biegiem Ślęzy do Parku Mamuta na Oporowie.

Pętla czterech rzek

Wrocław to miasto rzek i mostów. Tym razem są to wycieczki rowerowe, podczas których uczestnicy będą mogli poznać historię tego miejsca z perspektywy przyrodniczo – krajobrazowej.  Oprowadzać będzie 2 przewodników

Termin: 13.07.2019, godzina 10.00, spotkanie Jana Ewangelisty Purkyniego przy Zatoce Gondoli.
Trasa: 40 km, Zatoka Gondoli – ul. Na Grobli – Grobla Szczytnicko-Bartoszowicka – Grobla Łaniewska – Grobla Strachocińsko-Kowalska – Grobla Widawsko-Kłokoczycka – wzdłuż Kanału Ulgi Odra-Widawa – Groble Lesicka, Rędzińska, Osobowicka. Koniec trasy przy pętli tramwajowej na Osobowicach.

Wycieczka rodzinna: Tajemnice Starego Miasta – Wrocławski herb

Zapraszamy rodziców z dziećmi na spacer, podczas którego będziecie mogli poznać tajemnice Wrocławskiego herbu oraz historię i legendy związane z najciekawszymi zabytkami Starego Miasta. Oprowadza dwóch przewodników.

Termin: 14.07.2019, godzina 11.00, spotkanie Infopunkt Barbara
Trasa: Rynek i uliczki Starego Miasta.

Wrocław miasto spotkań – wycieczka dla turystów w języku angielskim

1000 lat historii Wrocławia – spacer po Starym Mieście prezentujący najważniejsze wydarzenia z historii miasta i jego zabytki. Oprowadza jeden przewodnik.

Termin: 14/21/28 lipca 2019, spotkanie o godz. 11.00 przy Infopunkcie Barbara;
Trasa: ulice i place Starego Miasta: m.in. Rynek, okolice Uniwersytetu, Dzielnica Wzajemnego Szacunku.

Wrocław nad Odrą – spacer i rejs statkiem

Ostów Tumski to najstarsza część miasta. Podczas uczestnicy cofną się do czasów pierwszych osad Słowiańskich i początków miasta. Poznają również historie rezydencji biskupów, kościołów i ich fundatorów oraz legendy z nimi związane. Oprowadza dwóch przewodników.

Termin: 14.07.2019 godzina 15.00, spotkanie przed katedrą, o 17.00 rejs statkiem,
Trasa: Ulice i place Ostrowa Tumskiego.

Więcej informacji znadziesz na:  https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/sport-i-rekreacja/1286164-letnie-bezplatne-spacery-z-przewodnikiem-po-wroclawiu-lipiec-1

Kaplica Sykstyńska we Wrocławiu

Kaplica Sykstyńska we Wrocławiu

Kaplica Sykstyńska to jeden z najbardziej okazałych zabytków papieskich znajdujących się w Watykanie. Pewnie niektórzy z Was mogli ją odwiedzić we Włoszech. Jednak nie wszyscy mieli taką okazję. Pora więc to nadrobić. W tym celu jednak nie musimy kupować biletu do Włoch. Teraz Wrocław daje nam szansę przyglądnięcia się wspaniałym freskom Michała Anioła. czytaj dalej…

Beach Bary 2019 we Wrocławiu

Beach Bary 2019 we Wrocławiu

 

Sezon letni mamy już prawie oficjalnie otwarty. Dlatego warto przyjrzeć się miejskim propozycjom na ten okres. Wrocław daje możliwość swoim mieszkańcom oraz turystom do tego aby plażować w środku miasta. Beach Bary, czyli miejskie plaże to wspaniała rozrywka oraz relaks i odpoczynek. czytaj dalej…

Cyrkopole we Wrocławiu

Cyrkopole we Wrocławiu

Istny cyrk na kółkach czyli Cyrkopole już niedługo zagości na ulicach Wrocławia. Z pewnością warto poddać się tej wspaniałej i bardzo wesołej atmosferze ponieważ każdy z nas na pewno uwielbia sztuczki wykonywane przez najróżniejszych akrobatów. Niewątpliwie teraz będzie okazja do tego, aby z bliska zanurzyć się w ten fantastyczny świat. czytaj dalej…

Parki ESK we Wrocławiu

Parki ESK we Wrocławiu

“Emocje-Sport-Kultura” – pod takim hasłem odbywają się spotkania w ramach Parki ESK. Jest to stosunkowo młode wydarzenie związane z miastem ponieważ odbywa się ono od 2015 roku. Początkowo miała to być zapowiedź dla Europejskiej Stolicy Kultury, jednak od 2017 roku wszystkie wydarzenia odbywają się w ramach wspomnianego hasła ESK. czytaj dalej…

Lalki i Bajkobus we Wrocławiu

Lalki i Bajkobus we Wrocławiu

Wrocławski Teatr Lalek to wspaniałe miejsce. To jeden z najważniejszych punktów w mieście. W jego zbiorach znajduje się ponad tysiąc lalek i cały czas dołączają do nich kolejne grające w różniejszych przedstawieniach. Teatr zaprasza do zapoznania się ze swoim bogatym repertuarem dostępnym na jego stronie internetowej. czytaj dalej…

Wrocławskie Igrzyska Seniorów

Wrocławskie Igrzyska Seniorów

Wrocław jest miastem stawiającym na swoich mieszkańców. Przejawem tego są chociażby Wrocławskie Igrzyska Seniorów. Jak sama nazwa wskazuje, w tych dniach to właśnie najstarsi mieszkańcy mają okazję wykazać się w różnych dyscyplinach sportowych. czytaj dalej…

Wieczorne zwiedzanie Afrykarium we Wrocławiu

Wieczorne zwiedzanie Afrykarium we Wrocławiu

Chyba każdy osoba zdaje sobie sprawę, że sam Wrocław znany jest z tego, iż znajduje się tam kilka takich punktów, które koniecznie trzeba odwiedzić. Do tej grupy obiektów wpisać można Panoramę Racławicką, wizytę na Rynku Głównym, przejście się trasą wraz z wrocławskimi krasnoludkami oraz wizytę we wrocławskim ZOO.

czytaj dalej…

Wieczorne zwiedzanie Afrykarium

Wieczorne zwiedzanie Afrykarium

Chyba każdy osoba zdaje sobie sprawę, że sam Wrocław znany jest z tego, iż znajduje się tam kilka takich punktów, które koniecznie trzeba “zaliczyć”. Do tej grupy obiektów wpisać można Panoramę Racławicką, wizytę na Rynku Głównym, przejście się trasą wraz z wrocławskimi krasnoludkami oraz wizytę we wrocławskim ZOO.

 

Na terenie Zoo

Swoją największą sławę wrocławski ogród zoologiczny zawdzięcza państwu Gucwińskim, którzy przez bardzo długi czas kręcili tutaj program “Z kamerą wśród zwierząt”. Od tej pory co roku wielu turystów przyjeżdża tutaj obserwować dumnie spacerujące zwierzęta po wybiegach. Jednak od pięciu lat dodatkową atrakcją tego ZOO jest Afrykarium, które jest naprawdę interesującą i dumną budowlą, gdzie można zobaczyć naprawdę wyjątkową wystawę.Ogólnie mówiąc są tam prezentowane ekosystemy wodne oraz lądowe fauny Afryki.

 

Wieczorne zwiedzanie dla chętnych

Całe ZOO razem z Afrykarium otwarte jest w standardowych godzinach dla zwiedzających. Poszczególne godziny otwarcia wyszczególnione są na stronie oficjalnej ZOO. Jeżeli jednak jesteście nadal żądni wiedzy i lubicie odkrywać znane Wam miejsca, ale widziane o zupełnie innej porze, to koniecznie musicie zapisać się na Wieczorne Zwiedzanie Afrykarium.  Warto zdecydować się na taką wycieczkę, która organizowana jest w najbliższym czasie już 30.03.2019 o godzinie 18. Dzięki takiej wycieczce będziecie mogli zobaczyć co się dzieje po godzinach zamknięcia się całego kompleksu dla zwiedzających. Dodatkową atrakcją jest fakt, że całe zwiedzanie tego wodnego kompleksu będzie odbywać się z przewodnikiem, który chętnie odpowie Wam na Wasze pytania chodzące po głowie.

 

Bez tłumu turystów

Na wieczorne poznawanie tego jedynego w swoim rodzaju oceanarium w Polsce obowiązują bilety, które kosztują 79 zł. Dzieci do lat trzech mają wstęp bezpłatny. W cenie biletu, oprócz zwiedzania z przewodnikiem, znajduje się również poczęstunek słodki w Laguna Bistro & Cafe znajdującym się na terenie obiektu. Warto chociaż raz wybrać się na taką wycieczkę, ponieważ wszystko będziecie mogli obejrzeć bez tłumu turystów, których można tutaj napotkać każdego dnia. W tym roku wycieczka planowana jest również 13 kwietnia i 4 maja 2019.

 

Ciekawe informacje

Oprócz odpowiedzi na pytania sam przewodnik opowie Wam dlaczego szyby do całego akwarium zostały sprowadzone aż z dalekiej Japonii. Do tego dowiecie się również, w jaki sposób został zbudowany ten wielki i imponujący 18 metrowy tunel, którym przechodzi każdy zwiedzający. Warto również się dowiedzieć tego, które zwierzaki miały przyjemność jako pierwsze zostać mieszkańcami tego wspaniałego obiektu. Zapisy na każde zwiedzanie zamykane są trzy dni przed każdą wycieczką.

Szanty we Wrocławiu 2019

Szanty we Wrocławiu 2019

Szanty to pieśni, które chyba każdemu kojarzą się z żaglami. Typowo marynarskie piosenki już niebawem zagoszczą we Wrocławiu. Spotkanie z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk o nazwie „Szanty we Wrocławiu zagoszczą w naszym mieście już po raz trzydziesty.mieście już po raz trzydziesty.

czytaj dalej…

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- co nas czeka na Wrocławiu?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- co nas czeka na Wrocławiu?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to inicjatywa, z którą spotykamy się już po raz 27. Tak, tak, to już ponad ćwierć wieku Fundacja wraz z jej założycielem, Jurkiem Owsiakiem, organizuje zbiórkę środków na pomoc najmłodszym. Dotychczas, dzięki wsparciu fundacji wyposażono wiele oddziałów dziecięcych w Polsce. Głównym celem akcji jest pomoc tym najmniejszym, najmłodszym. To dzięki sprzętowi, który zakupiła Wielka Orkiestra, wielu wcześniaków miało szansę, aby zawalczyć o życie.

czytaj dalej…

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

Dopiero co zakończyły się święta Bożego Narodzenia, przed nami sylwestrowa noc i pożegnanie starego roku i przywitanie nowego, a tuż po nim święto Trzech Króli. Święto, które ważne jest w tradycji chrześcijańskiej. W wielu miastach organizowany jest orszak Trzech Króli, czyli specjalny pochód upamiętniający ten ważny dzień.

czytaj dalej…

Wydarzenia we Wrocławiu

Misją naszego bloga o Wrocławiu jest przedstawianie najważniejszych wydarzeń we Wrocławiu. Opisujemy rozmaite wydarzenia we Wrocławiu, które  miały, mają i będą mieć miejsce we Wrocławiu. Nie opisujemy wszystkich wydarzeń, przedstawiamy tylko te, które wydają się być interesującymi w naszej ocenie.

Secured By miniOrange