Po stracie bliskiej osoby i dopełnieniu formalności związanych z pochówkiem, rodzina pozostaje w bólu i żałobie. Wówczas bliskie osoby nie są w stanie posprzątać mieszkania po zmarłym. Często odkładają tę czynność na później lub zatrudniają do tego celu firmę. W przypadku, kiedy śmierć nastąpiła nagle, a zmarły pozostawał w mieszkaniu przez jakiś czas, zanim rodzina dowiedziała się o jego śmierci, koniecznością staje się pomoc firmy specjalistycznej zajmującej się profesjonalnie sprzątaniem mieszkań po zmarłych.

Jakie warunki muszą spełniać firmy zajmujące się sprzątaniem mieszkań po zgonach?

Sprzątaniem mieszkań po osobach zmarłych zajmują się profesjonalne firmy wyposażone w specjalistyczny sprzęt, działające zgodnie z wytycznymi i przepisami BHP oraz sanepidu w sprawie dekontaminacji skażonych patogenami pomieszczeń. Czynności takich firm polegają na gruntownym sprzątaniu mieszkań – czyszczeniu podłóg i ścian poplamionych płynami z organizmu człowieka, czasami na zrywaniu podłogi lub tapet oraz wywozie wszelkich odpadów, także niebezpiecznych. Pracownicy firm sprzątających wyposażeni są w kombinezony i maski ochronne, zabezpieczające przed szkodliwymi dla zdrowia toksycznymi gazami. Po wykonaniu wszystkich prac mieszkanie jest pozbawione zanieczyszczeń oraz przykrego zapachu i nadaje się do użytkowania.

Jakie są koszty usług firm sprzątających mieszkania po zmarłych?

Koszty, jakie musi ponieść rodzina za usługi profesjonalnej firmy sprzątającej, są uzależnione od warunków panujących w mieszkaniu i stopnia trudności jego uporządkowania. Na ogólną wycenę zlecenia mają wpływ koszty użytych materiałów chemicznych, utylizacji odpadów, odzieży ochronnej oraz wynagrodzenia pracowników. 

Jakiego rodzaju wsparcie oferują firmy pogrzebowe dla rodzin zmarłych?

Zakres usług pogrzebowych zwiększa się sukcesywnie i wynika z rosnących oczekiwań klientów. Z powodu bólu związanego z przeżywaniem żałoby, braku czasu i umiejętności organizacyjnych, bliscy osób zmarłych powierzają profesjonalistom zadania związane z pochówkiem, a nawet z dezynfekcją mieszkania lub domu. Rodzina nie musi martwić się o sprawy organizacyjne i formalne związane z pogrzebem i tym samym może skupić się na przeżywaniu żałoby. Firmy pogrzebowe świadczą również wsparcie psychologiczne. Szeroki wachlarz usług, w tym sprzątanie mieszkań i domów po zmarłych osobach, oferuje zakład pogrzebowy Archon. 

Zakład pogrzebowy Archon oferuje przede wszystkim kompleksowe usługi pogrzebowe, które ułatwiają rodzicom przeprowadzenie całego procesu pochówku od początku do końca, z uwzględnieniem nawet najdrobniejszych detali. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zakład pogrzebowy poszerzył zakres swoich usług o sprzątanie i dezynfekcję pomieszczeń. Świadczy je na najwyższym poziomie i ze szczególną starannością.