Wrocław w tym roku jest nie tylko Europejską Stolicą Kultury, ale również Światową Stolicą Książki. Ten zaszczytny tytuł miasto otrzymało za promocję czytelnictwa. Wśród wielu działań propagujących literaturę, jest wiele festiwali i targów. Już w najbliższy weekend, od 3 do 5 czerwca, rozpoczynają się Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony. To jedyna tego rodzaju impreza w naszym kraju, dlatego warto wybrać się na wydarzenia, które odbędą się w ramach Dobrych Stron. Atrakcji z całą pewnością nie zabraknie.

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony odbędą się w wielu miejscach Wrocławia. Jednak głównym będą miejsca wystawiennicze przy Hali Stulecia. To właśnie tutaj odbędą się warsztaty, spotkania i prelekcje. Dzieci będą miały okazje do tworzenia własnych dzieł – pocztówek, ilustracji i przypinek. Powstałe w ten sposób prace będą nie tylko świetną zabawą, ale również pamiątką ciekawie spędzonego czasu.

Co daje poznanie autora?

Targi Książki to zawsze szansa na spotkanie z autorami i autorkami ulubionych przez najmłodszych bajek i powieści. Możliwość poznania twórców pozwala dzieciom na lepsze zrozumienie tego, w jaki sposób przebiega proces tworzenia historii, skąd pojawiają się pomysły i w jaki sposób książkę wymyśla się we własnej głowie. Jeśli masz dziecko, które lubi opowiadać własne bajki, to takie spotkanie może umożliwić mu dalszy rozwój w tym właśnie kierunku.

Książki dla dzieci i młodzieży to również barwne ilustracje, będące częścią opowiadanej historii. W trakcie Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony odbędą się również spotkania z rysownikami i ilustratorami, którzy opowiedzą o swojej pracy i zdradzą tajemnice swojego warsztatu. Takie spotkanie może być bardzo inspirujące szczególnie dla tych dzieci, które interesują się rysowaniem i marzą o karierze w tym zawodzie.

Książki to również wiedza, zatem nie może i jej zabraknąć w programie Dobrych Stron. Podczas zajęć laboratoryjnych młodzi ludzie będą mogli na własne oczy zobaczyć, że wiedza zamknięta pomiędzy okładkami nie jest nudna. Zdobyte w trakcie czytania informacje mogą być podstawą do wykonania doświadczeń, wzmacniających chęć poszukiwania kolejnych porcji wiedzy.