Już dziś na terenie esplanady Stadionu Wrocław rusza kolejna edycja wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Jak sama nazwa sugeruje, nie będzie tam piw złej jakości. Impreza ta nie oznacza jednak jedynie degustacji wyśmienitych piw rzemieślniczych. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Warsztaty warzenia piwa

Wrocławska impreza, która odbędzie się już po raz siódmy, to największe tego typu wydarzenie w południowej Polsce. Od początku jej głównym celem było propagowanie kultury picia piwa, a także podnoszenie wiedzy o browarnictwie. Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się, jak uwarzyć swoje pierwsze piwo, to musisz odwiedzić Festiwal Dobrego Piwa, w jego ramach odbędą się Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie.

Jeśli nie chcesz samodzielnie tworzyć piwa, do wyboru pozostanie kilkaset gatunków piwa rzemieślniczego pochodzącego z małych i średnich browarów z całego kraju. Wiele z nich przygotowało specjalnie na wrocławski Festiwal Dobrego Piwa premiery swoich wyrobów. To wydarzenie to zatem niepowtarzalna szansa na odkrycie nowych smaków złocistego trunku.

Festiwal Dobrego Piwa, dbając o kulturę picia piwa, nie zapomina o tym, że degustacja wymaga odpowiedniej oprawy. Zadbano zatem o to, by w trakcie wydarzenia nie zabrakło również i dobrej jakości jedzenia, pochodzącego od lokalnych producentów.

Festiwal Dobrego Piwa to nie tylko piwo

Poza dobrym piwem i żywnością będzie można również posłuchać koncertów zespołów grających rockowe piosenki. W trakcie trzech dni trwania Festiwalu Dobrego Piwa będzie można zobaczyć na żywo między innymi wrocławski zespół Hurt, słynną Aptekę i cały szereg innych zespołów. Miłośnicy muzyki elektronicznej również nie powinni być rozczarowani, przewidziano także występy DJ.

W trakcie wizyty na wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa warto również sprawdzić, co ma do zaoferowania Strefa Turystyki Piwnej. W jej ramach będzie można poznać miejsca, do których warto się udać. Wśród wystawców będzie można zobaczyć między innymi słynny browar Miedzianka, który od niedawna reaktywował produkcję piwa w sudeckich Rudawach Janowickich. Takich ciekawych miejsc dla miłośników piwa i turystyki będzie można poznać więcej.

Festiwal Dobrego Piwa rozpoczyna się w piątek 10 czerwca w samo południe i potrwa do niedzieli 12 czerwca do godziny 20.00. Warto zatem znaleźć nieco czasu na odwiedziny na tej wyjątkowej imprezie. Szczegółowy program poszczególnych wydarzeń można przeczytać na stronie festiwalu.