Od dziś we Wrocławiu trwa jeden z największych festiwali literackich w naszym kraju. Międzynarodowy Festiwal Kryminału potrwa przez nadchodzący tydzień, atrakcji z całą pewnością nie zabraknie. Każdy miłośnik literatury sensacyjnej powinien być w stolicy Dolnego Śląska. Poznaj największe atrakcje tego niepowtarzalnego wydarzenia.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału to impreza mająca już swoją historię. Każda kolejna edycja przyciąga coraz większą rzeszę miłośników i miłośniczek literatury kryminalnej i sensacyjnej. Ogromne zainteresowanie tą imprezą świadczy o tym, że czytelnictwo w naszym kraju ma się całkiem dobrze.

Literatura jest najważniejsza od samego początku istnienia tej imprezy, nic zatem dziwnego, że to właśnie jej poświęcono najwięcej wydarzeń, które odbędą się w ciągu najbliższego tygodnia w różnych miejscach Wrocławia. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym, co na temat literatury kryminalnej i sensacyjnej mają do powiedzenia naukowcy, powinien szczególną uwagę zwrócić na konferencję odbywającą się przez cztery dni w murach Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem przewodnim będzie wpływ twórczości Williama Szekspira, gdyż w tym roku przypada 400. rocznica śmierci tego znanego na całym świecie dramaturga i poety.

Spotkania, na których będzie można spotkać najwybitniejszych polskich i zagranicznych twórców kryminału również są warte uwagi. Wśród gości będą między innymi takie sławy jak Tess Gerritsen, Pierre Lemaitre, Peter Robinson czy Mariusz Czubaj. Z całą pewnością warto zapoznać się ze szczegółowym programem i spotkać się z osobami, których książki czytaliśmy z ogromną przyjemnością.

Główną atrakcją jest niewątpliwie konkurs na Wielki Kaliber. To nagroda literacka wręczana twórcom krajowym, a jej otrzymanie wiąże się z dużym uznaniem zarówno wśród krytyków jak i czytelników. Emocjonujące wybory co rok przyciągają rzesze wiernych miłośników tego rodzaju literatury.

Od kilku lat w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału odbywają się również spotkania z praktykami kryminologii i sądownictwa. Możliwość posłuchania na żywo wykładu profilera tworzącego portrety psychologiczne poszukiwanych przestępców, lekarzy medycyny sądowej badających zwłoki ofiar czy spotkania z prawdziwymi śledczymi cieszą się ogromną popularnością wśród festiwalowej publiczności.

Inne atrakcje

Innych atrakcji również nie zabraknie, tegoroczny program jest niezwykle bogaty, przewiduje zarówno grę miejską, targi książki kryminalnej, imprezy dla dzieci i inne. Szczegółowy harmonogram przygotowanych przez organizatorów wydarzeń można przeczytać tutaj.