Święta to czas wręczania prezentów. Wiele osób organizuje również w tym okresie roku różnego rodzaju akcje charytatywne, które mają pomóc ludziom potrzebującym, jakich wciąż wiele nie tylko w naszym kraju. Najczęściej zbierana jest żywność, bardzo często również organizowane są również zbiórki odzieży. Poza zaspokojeniem potrzeb ciała warto zwrócić uwagę na coś dla ducha. Akcja Książka za kraty koncentruje się właśnie na tym ostatnim rodzaju pomocy.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do pozytywnych skutków wynikających z lektury książek. Z tego rodzaju aktywności umysłowej mogą skorzystać ludzie w każdym wieku i w każdych warunkach. Nawet odsiadujący wyroki w zakładach karnych, być może nawet oni szczególnie. Wrócenie do normalności może przecież odbyć się również i w taki sposób. Dlatego też szczególnie ważne jest zapewnienie wszystkim osadzonym odpowiednio zasobnej biblioteki. Niestety, budżet raczej skromnych rozmiarów często nie pozwala na dobre zaopatrzenie zakładu karnego w wydawnictwa książkowe. Dlatego też jest tu miejsce dla Ciebie.

Akcja książka za karty

Książka za kraty to akcja odbywająca się już po raz szósty. Pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia, Agnieszka Kłos, wciąż rozwija zasięg zainicjowanej przez siebie akcji i dziś ma ona wymiar ogólnopolski. Dzięki temu już kilka polskich zakładów karnych wzbogaciło się o wiele wydawnictw książkowych.

Miejscem zbiórki jest już po raz trzeci wrocławskie Muzeum Współczesne. Położone blisko centrum miasta z całą pewnością jest dogodnym punktem, do którego z łatwością można trafić. Co więcej, przyniesione rzeczy można zostawiać w godzinach otwarcia, co również jest dogodne dla osób pracujących. Muzeum jest czynne w pon od 10.00 do 18.00, we wtorki jest zamknięte, pozostałe dni tygodnia od 12.00 do 20.00.

Książka za kraty posiada również i inne miejsca zbiórki, o wszystkich możesz dowiedzieć się dzięki profilowi akcji na Facebooku. Pamiętaj, że książek nie musisz oddawać na makulaturę, dzięki akcji Książka za kraty nadasz im nowe życie. Być może uda się także podarować w ten sposób nowe życie drugiej osobie.