Jedno z największych polskich miast, jakim jest Wrocław, posiada wiele placówek muzealnych. Nic zatem dziwnego, że od kilku lat stolica Dolnego Śląska bierze udział w obchodach Europejskiej Nocy Muzeów. Jakie atrakcje przygotowano w tegorocznej edycji? Jak co roku, wydarzeń jest tak wiele, że będzie trzeba dokonywać trudnych wyborów. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę.

Noc Muzeów

Noc Muzeów może kojarzyć się jednoznacznie z tym, co oferują placówki kulturalne posiadające status muzeum, jest to jednak mylne wrażenie. Oferta wydarzeń kulturalnych nie ogranicza się jedynie do prezentacji różnych kolekcji, jakie zgromadziły wrocławskie muzea. Podczas tej wyjątkowej nocy będzie można wziąć udział również w poznawaniu innych miejsc.

Niektóre z wrocławskich placówek muzealnych są wyjątkowe w skali kraju a nawet Europy. Szczególnie interesująco zapowiadają się wizyty w najnowszych muzeach w stolicy Dolnego Śląska. Hydropolis, czyli muzeum wody lub Muzeum Pana Tadeusza to miejsca, na które z całą pewnością warto zwrócić uwagę. Największe wrocławskie muzea, czyli Muzeum Narodowe, Muzeum Miejskie też również zawsze są godne polecenia. Muzeum Poczty i Komunikacji to z kolei jedyna tego rodzaju placówka w naszym kraju, więc warto skorzystać z okazji, by zobaczyć wyjątkowe w skali nie tylko naszego kraju eksponaty.

Jak wspomnieliśmy, Noc Muzeów to nie tylko placówki zajmujące się przechowywaniem eksponatów z przeszłości. To wyjątkowe wydarzenie to również okazja do tego, by zwiedzić wiele niedostępnych na co dzień miejsc. Bardzo interesujące może być odwiedzenie zakamarków Archiwum Państwowego, Instytutu Pamięci Narodowej i innych instytucji znajdujących się w stolicy Dolnego Śląska.

Noc Muzeów to również świetna okazja do odwiedzenia wielu licznych galerii artystycznych, kawiarni i klubów. Szeroki wybór wydarzeń sprawia, że każdy z łatwością odnajdzie coś odpowiadającego indywidualnym gustom i upodobaniom.

Noc Muzeów potrwa do późnych godzin nocnych, niektóre zakończą się nawet w niedzielny poranek. Warto zatem skorzystać z okazji i odwiedzić miejsca gwarantujące świetną zabawę połączoną z kulturalnym i naukowym dodatkiem. Wielkie emocje gwarantowane.