Kwiecień niesie bardzo bogaty repertuar teatrów we Wrocławiu – niezależnie, czy szukasz intelektualnych wzniesień, chwili relaksu, czy wizualnego zaspokojenia scenerią, na pewno znajdziesz coś dla siebie! W przeglądzie najciekawszych kwietniowych spektakli znajdziesz dobrze znane z wrocławskich teatrów sztuki, ale także premiery, które rzucą nowe światło na tematy z pozoru Ci znane.

Teatr Polski – Małe zbrodnie małżeńskie

Małe zbrodnie małżeńskie na scenach Teatru Polskiego we Wrocławiu goszczą od wielu lat, jednak wyreżyserowany przez Bogdana Tosza spektakl nie traci na aktualności i atrakcyjności. Sztuka jest opowieścią o próbie wymodelowania wieloletniego męża, który cierpi na amnezję, na kogoś, kto zakrawa na ideał partnera. Jednak, czy faktycznie mąż okrył się niepamięcią, czy tylko doskonale udaje?

Niewątpliwie dla widzów największą gratką będzie oglądanie prób rozwiązania kryzysu w małżeństwie Lisy i Gillesa, granych przez Grażynę Krukównę i Jerzego Schejbala, którzy poza sceną są małżeństwem od prawie 40 lat!

 

Wrocławski Teatr Współczesny – Zamek

Pragnący niebanalnych scenicznych doświadczeń widzowie powinni wybrać się do Wrocławskiego Teatru Współczesnego na spektakl Zamek Franza Kafki.

Główny bohater rozbity między swoimi potrzebami i dążeniami wyrusza w długą podróż. Na swojej drodze ciągle musi dokonywać wyborów, znacznie trudniejszych niż pójście w jedną lub w drugą stronę. Z jednej strony chce być wolnym od norm społecznych człowiekiem, z drugiej potrzebuje przynależności do pewnej grupy. Widzowie uczestniczący w spektaklu będą mogli udać się w intelektualną drogę, poszukując odpowiedzi na to, co w życiu jest naprawdę ważne.

Wrocławski Teatr Lalek – Ziemianie

Ziemianie, które swoją premierę będą miały we Wrocławskim Teatrze Lalek to opowieść ekologiczna, która oddaje głos obywatelom planety. W bajkach nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego do głosu dopuszczono tutaj lasy, łąki, pola i zwierzęta, które mają do przekazania historię, którą wszyscy znamy, ale ciągle o niej zapominamy.

Choć sztuka adresowana jest do dzieci, dorośli również nie powinni wyjść z niej zawiedzeni, a co więcej spektakl może dać im sporo impulsów do przemyśleń – czy nasze obecne życie jest zgodne z naturą? Czy mogę zrobić coś, dzięki czemu świat stanie się lepszy?

 

Wrocławski Teatr Komedia – Kolacja dla głupca

Wrocławski Teatr Komedia zaprasza widzów na niebanalną komedię, która obnaża słabości panów w średnim wieku, zaliczających się do tzw. śmietanki towarzyskiej. Panowie konkurują w zawodach na odnalezienie największego głupca, oddając się przy tym doskonałej intelektualnej zabawie. Jednak kto w tych zawodach okaże się prawdziwym głupcem – osoba z etykietą głupiej, czy osoba uważająca się za inteligentną? W tym spektaklu nic nie jest pewne do samego końca!

Choć Kolacja dla głupców powinna bawić i rozśmieszać, tak nie trudno znaleźć w niej wiele ciekawych dialogów, a przede wszystkim odkryć w niej zaskakującą puentę.

Capitol – Liżę Twoje serce

Sztuka Liżę Twoje serce miała premierę rok temu i zebrała sporo przychylnych recenzji. Jest ona kierowana do wszystkich widzów, jednak szczególnie przypadnie do gustu kobietom, ponieważ to historia o nich, o ich potrzebach i pragnieniach.

Aktorzy Capitolu przeniosą widzów w powojenny Wrocław, częstując ich opowieścią o młodej Cygance, która poszukuje Cygana ze złotym zębem, któremu oddała swoje serce. Na bohaterkę czekają liczne przygody na wrocławskim Rynku, Placu Grunwaldzkim oraz na dworcu. Nie obejdzie się od spotkania napływowej ludności, która w tym mieście chce zacząć wszystko od nowa, a ich życiu przyświeca ciągła potyczka życie ze śmiercią.

Kwietniowy repertuar teatrów we Wrocławiu, w którym pojawiają się szalenie interesujące sztuki, jest dobrą alternatywą dla małego i nieciekawego kwietniowego wyboru filmów we Wrocławskich kinach.