Uniwersytet dziecięcy to inicjatywa, dzięki której od 2007 studiować mogą również dzieci. Pomysł zrodził się w Krakowie i to właśnie tam powstał pierwszy dziecięcy uniwersytet. Inicjatywa okazała się na tyle ciekawa, że już wkrótce do projektu dołączyło wiele innych miast, w tym również Wrocław! Uniwersytet dziecięcy we Wrocławiu to doskonała oferta dla najmłodszych, ciekawych świata studentów!

Działanie w ramach Uniwersytetów Dziecięcych rozwijana jest dzięki Fundacji Uniwersytet Dzieci. Idea pomysłu związana jest z rozwojem dzieci, a dokładniej ich potencjału intelektualnego i twórczego. Obecnie zajęcia, jakie organizowane są przez różne uczelnie dają najmłodszym studentom wiele możliwości do rozwijania własnych talentów i pogłębiania wiedzy.

Uniwersytet Dziecięcy we Wrocławiu

Zajęcia w ramach uniwersytetu przybierają różnorodną formę. Są i wykłady, i warsztaty, i laboratoria, a nawet kluby naukowe. Czyli wszystko podobnie, jak podczas prawdziwych studiów. Z tą różnicą, że aby zostać studentem nie trzeba zdawać trudnych egzaminów. Wystarczy chęć i to, by rodzice zapisali dziecko na studia! W przypadku dzieci – studentów UNIKIDS zapis ogranicza się do zalogowania do profilu studenta, a następnie w zakładce semestry do wybrania opcji „zapisz”. Dzieci, które po raz pierwszy staną się studentami konieczne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Semestr letni 2018/2019

Już niebawem, bo w marcu, rozpocznie się II semestr nauki na uniwersytecie dziecięcym. Chociaż szczegółowy harmonogram zajęć nie jest jeszcze do końca znany to już wiadomo, że w marcu ruszą zajęcia z robotyki. Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych. Pierwsze z warsztatów, Młody Konstruktor, to oferta dla dzieci w wieku 5-7 lat, grupa Lego Wedo. Druga grupa to zajęcia dla dzieci nieco starszych, od 8 do 12 roku życia Lego Mindstorms. Programowanie i robotyka to doskonałe połączenie, które nie tylko uczy, ale sprawia dzieciakom ogromną radość.

Gdzie studiować?

W ramach uniwersytetu funkcjonuje obecnie 6 wydziałów:

  1. Wydział kultury i sztuki
  2. Wydział sportu i rekreacji
  3. Wydział nauk o życiu
  4. Wydział nauk humanistycznych i społecznych
  5. Wydział nauk o ziemi
  6. Wydział nauk ścisłych i technicznych

Oferta jest szeroka, co gwarantuje, że każde dziecko znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Ci, którzy są ciekawi szczegółów, mogą zaglądnąć na stronę uniwersytetu http://www.unikids.pl/instytuty/ i zapoznać się ze szczegółami studiowania oraz poznać dokładny harmonogram zajęć i ich tematykę.