Sezon letni mamy już prawie oficjalnie otwarty. Dlatego warto przyjrzeć się miejskim propozycjom na ten okres. Wrocław daje możliwość swoim mieszkańcom oraz turystom do tego aby plażować w środku miasta. Beach Bary, czyli miejskie plaże to wspaniała rozrywka oraz relaks i odpoczynek.

Hydroplan Beach Bar we Wrocławiu

Ta miejska plaża w głównej mierze skierowana jest dla mieszkańców południowo-zachodnich dzielnic Wrocławia. Znajdziemy ją na ulicy Stanisława Kunickiego. Jest to nowy punkt na mapie miasta. Od czerwca jest on otwarty od wtorku do niedzieli. Pomiędzy godziną 12 a 2 w nocy możemy skorzystać z najróżniejszych rozrywek. Dzieciaki znaleźć tu mogą ogromny plac zabaw o powierzchni 1400m2. Warto również wpaść na strefę eventową. Dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania tutaj imprez okolicznościowych.

Hot Spot Beach Bar

Tą plażę znajdziemy przy ulicy Wejherowskiej 19. Warto wspomnieć, że jest to największa plaża w mieście. Wypełnia ją ponad sto ton piasku. Sama plaża otwarta jest od poniedziałku do niedzieli. W deszczowe dni plaża jest nieczynna. Jednak w letnie dni takiej brzydkiej aury jest bardzo mało. Na tej plaży znajduje się boisko do siatkówki i skimboardu. Maluchy mają tutaj swój własny kącik do animacji i zabaw. Nie zapominajmy o food truckach. Organizatorzy zapraszają na jedzenie do Grubej Ryby, Happy Little Truck i do Mono Burger. Wszyscy odwiedzający mają szansę na odpoczynek na leżakach i bardzo wygodnych hamakach.

Przestrzeń

Przy Al.Paderewskiego 35 znajdziemy wspaniałą Przestrzeń. Organizatorzy zapewniają, że czas płynie tutaj bardzo wolno. W lecie organizowane jest tutaj kino plenerowe. Jeżeli podczas pokazu zrobi nam się zimno, to znajdziemy tutaj ciepłe pledy. Dzieciaki mają tutaj plac zabaw dla siebie. Warto tu również przyjść ze swoimi czworonogami, które  są tu mile widziane. Na głodne osoby czekają dobre pizze oraz burgery. Dla dorosłych znajdzie się także dobre piwo. Przestrzeń znaleźć można w sąsiedztwie Stadionu Olimpijskiego. Cały teren dostępny jest od poniedziałku do niedzieli.

Wrocławski ZaZoo Beach Bar

Tą miejska plażę znaleźć można zaraz za samym…ZOO. Od poniedziałku do niedzieli na całym terenie czeka na nas złoty piasek. Do tego w weekendy można przyjść posłuchać tutaj muzyki na żywo. Miejsce to jest bardzo popularne ze względu na możliwość zapalenia shishy. Czekają na nas tutaj leżaki, trzy bary oraz Doudou’s i Włoska Robota. Są to dwa food trucki ze smakowitym jedzeniem. ZaZoo znajduje się bardzo blisko kładki Zwierzynieckiej.

Inne plaże

To jednak nie wszystkie plaże miejskie we Wrocławiu. Jest ich jeszcze kilka. Pełny wykaz plaż znajdziemy na stronie miasta.  W każdej z nich na pewno wspaniale się poczujemy i zrelaksujemy. Warto przyjść tam z dziećmi dla których również znajdą się wspaniałe atrakcje.