Znajdziemy w niej ponad 180 sklepów, 20 sal kinowych, ponad 2000 miejsc parkingowych, a także dworzec PKS – galeria handlowa Wroclavia została otwarta 18 października 2017 roku. Dworzec autobusowy rozpocznie działanie 6 listopada.

 

Wroclavia budowana była na miejscu dawnego dworca PKS od lat. 18 października miało miejsce otwarcie nowego obiektu handlowego w centrum Wrocławia, co zostało poprzedzone uroczystą galą. Galeria ma łącznie 71 tysięcy metrów kwadratowych – jest druga pod względem wielkości za Magnolią.

 

Co czeka na klientów?

Nowa galeria handlowa może pochwalić się pełną gamą sklepów, punktów usługowych i restauracji. Możemy zrobić zakupy w dobrze znanych sklepach, miedz innymi takich jak Peek&Cloppenburg, Zara, H&M, Reserved, Calvin Klein, CCC, Kazar czy New Look. Dostępne są też markety – Biedronka oraz Carrefour.

 

Pojawiły się również premiery, między innymi Sfera – popularna hiszpańska sieciówka z ubraniami, Forever 21 – młodzieżowa marka modowa znana na całym świecie, Steve Madden – modne obuwie i torebki ze Stanów Zjednoczonych czy Goldi – ukraińska sieć odzieżowa, a to jedynie kilka propozycji.

 

Na klientów czeka też rozbudowana strefa z kawiarniami i restauracjami, która określana jest jako Grand Kitchen. Na liście znalazły się Pasibus, Polish Lody, Etno Cafe, a także GRECO, Mr Chilly, Food Republic, Express Oriental i Express Doner. Na uwagę zasługują również nowości, czyli Blue Frog oraz wrapMe!, Vapiano i Izumi Sushi.

 

Największe kino na Dolnym Śląsku

Centrum handlowe Wroclavia może pochwalić się również największym kinem na Dolnym Śląsku. W budynku powstała 20-salowe Cinema City wraz z salami VIP, a także jedyną we Wrocławiu salą z technologią IMAX.

 

Dworzec autobusowy otwarty od 6 listopada

Na miejscu od 6 listopada zostanie otwarty dworzec autobusowy. Jest to podziemna konstrukcja, która obejmuje 7 tysięcy metrów kwadratowych. Znajduje się na poziomie -2. Do dyspozycji będzie 14 stanowisk autobusowych. Z kolei hol oraz kasy biletowe znajdą się na poziomie 0.