Produkcji kabrioletu z marzeń prawie każdego z nas nigdy za wiele i tak oto nadal można kupić samochód, którego pierwowzór ma już ponad 50 lat. Ameryka pokochała Forda Mustanga, tworzyła kluby i własne wersje tego wspaniałego auta. Zobacz jak dzisiaj prezentuje się ten klasyk i co nowego wnosi do produkcji od Forda.

Ameryka oszalała na punkcie Forda

Pierwszym autem, które tak pokochali Amerykanie był Ford Mustang. Miłość ta przybrała wielki kształt, a właściciele tego modelu zakładali kluby. Dealerzy regionalni w Ameryce stworzyli własne prototypy, mocno spersonalizowane, a jednym z nich był California Special z 1967 roku.
Ten fascynujący samochód z 1968 roku jest nadal produkowany. Można go kupić jako kabriolet z miękkim i rozkładanym dachem.
W 1968 roku Ford sprzedawał California Special w ograniczonej liczby egzemplarzy. Producenci postarali się o wyjątkowy wygląd i szczegóły, takie jak: spojler sygnowany przez Shelby’ego, boczne pasy wyścigowe czy światła przeciwmgielne. Twórcy uznali, że tak wyjątkowy model powinien mieć ograniczoną liczbę egzemplarzy.

Chcesz poczuć czym jest Ford Mustang – możesz go wypożyczyć już dziś na sportowesamochody.com

A co nowego u Forda Mustanga California Special?

Najnowsza wersja omawianego samochodu jest dostępna tylko jako kabriolet, ze składanym i miękkim dachem. Jest to nawiązanie do lat sześćdziesiątych XX wieku. To co najbardziej wyróżnia ten model to wlot powietrza o strukturze plastra miodu. Twórcy postarali się nawet o niespotykany kolor – hebanową czerń. Charakterystyczny jest również emblemat GT/CS w kolorze Race Red. Dolne listwy mogą mieć kolory: szary, czarny lub czerwony. Natomiast paski z logo GT/CS mają napis „California Special”, jeżeli wybierzesz się po zakup tego auta to najlepiej zrób to przy mocnym słońcu, bowiem napis nabiera wyrazistości przy mocnym świetle dziennym.

Silnik Mustang California Special

Mustang California Special jest wyposażony w silnik V8, który dodatkowo jest wspierany aerodynamicznymi splitterami i bocznymi wlotami powietrza z tyłu. Przy wydechu, który ma cztery końców, twórcy umieścili atrapę korka wlewu paliwa. Felgi mają pięć ramion i są aluminiowe, to przydaje całości wymiaru luksusowego auta. Obręcze mają kolor węglowej szarości. Oczywiście producenci dbają o szczegóły i można spotkać napis California Special również pomiędzy kolumnami amortyzatorów, pod maską.
Do wyboru jest aż 9 kolorów, najbardziej charakterystyczne: niebieski Grabber Blue oraz pomarańczowy Cyber Orange. To prawdziwie elegancki kabriolet i marzenie wielu kierowców.

Zadbano również o bezpieczeństwo Forda Mustanga California Special. Zainstalowana systemy wspierające działania kierowcy, np. adaptacyjny tempomat, który wspomaga hamowanie oraz drugi system ostrzegający przed opuszczeniem pasa ruchu. Elementy te są niezwykle przydatne w codziennej komunikacji na autostradzie i mniejszych ulicach.
Silnik V8 ma aż 5 litrów i moc 450 KM z momentem obrotowym 529 Nm. Skrzynia biegów tego auta jest manualna z systemem dopasowywania obrotów. Dzięki temu zmiana biegów jest płynna i nadaje jeździe sportowego charakteru, przyspieszenie wynosi od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy. Oprócz manualnej skrzyni biegów jest również 10- biegowa przekładnia automatyczna Forda, która daje możliwość przyspieszenia w 4,5 sekundy.
Fani Forda Mustanga California Special mają za czym się oglądać. Pewnie większość z nich sprzeda swoje dotychczasowe auto i zakupi najnowszego Forda kabriolet. Nie ma co ukrywać, że samochód ten ma zarówno elegancki sznyt jak i sportowy charakter.