Już za niecały miesiąc rusza sprzedaż biletów do jednej z największych imprez sportowych we Wrocławiu w 2014 roku – mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn. Mistrzostwa rozpoczną się 3 września w Warszawie. We Wrocławiu będzie rozegranych co najmniej 20 meczów. W naszym mieście będą ścierać się ekipy z grupy A: Polska, Serbia, Argentyna, Australia i Wenezuela.

Mecze rozgrywane będą w hali stulecia, niestety ze względów finansowych, nie zdecydowano się o zwiększenie liczby miejsc na tym obiekcie do 10 tysięcy. Zamiast tego do dyspozycji kibiców będzie 6,5 tysiąca miejsc, co w porównaniu z możliwościami innych miast, jest mizernym wynikiem. Dlatego lepiej nie przegapić startu sprzedaży biletów 7 kwietnia 2014, czyli już niedługo.

Dla tych, którzy nie będą mieli szczęścia w dostaniu biletów, władze zapowiadają utworzenie Strefy Kibica tuz przy Hali Stulecia. Organizatorzy obiecują pojawienie się w strefie kibica słynnych zawodników i trenerów siatkarskich.

Akcję promocyjna imprezy wspierają osobowości siatkarskie. Już w listopadzie ubiegłego roku z w gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej z młodzieżą spotkał się wielokrotny reprezentant polski Mariusz Możdżonek. Z podobnymi wizytami byli m.in. takie nazwiska jak: Bartosz Kurek, Sebastian Świderski czy Jakub Jarosz. W grudniu zaś w Hali Stulecia został uroczyście odsłonięty zegar odmierzający czas do siatkarskiego mundialu. Kibicom siatkówki pozostało więc tylko czekać i zacierać ręce. Ale nie tylko im, bowiem specjalnie na tą okoliczność władze miasta przeprowadzają dosyć uciążliwy dla wielu mieszkańców miasta remont ulicy Marii Curie-Skłodowskiej, którego ukończenie zapowiada się właśnie na wrzesień 2014.