Szanty to pieśni, które chyba każdemu kojarzą się z żaglami. Typowo marynarskie piosenki już niebawem zagoszczą we Wrocławiu. Spotkanie z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk o nazwie „Szanty we Wrocławiu zagoszczą w naszym mieście już po raz trzydziesty.mieście już po raz trzydziesty.

Tegoroczny Festiwal, w związku z okrągłą rocznicą na pewno będzie wyjątkowy. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Wrocław żąda dostępu do morza!”. Tegoroczny festiwal będzie wyjątkowy jeszcze z innych powodów. Otóż w tym roku obchodzi swoje XX-lecie wrocławski zespół Orkiestra Samanta, a nasz szantowy krasnoludek Neptunek świętował będzie swoje drugie urodziny. Również dzieci mogą liczyć na przygotowany specjalnie dla nich koncert „Szanty dla Dzieci”, który odbędzie się w niedzielę 3 marca o godz. 13.00 w Starym Klasztorze.

Koncert inauguracyjny w Starej Piwnicy!

Inauguracyjny koncert odbędzie się w dniu 28 lutego o godz. 19.00 w klubie Stara Piwnica, przy ul. Krupniczej 15. Podczas koncertu będzie można posłuchać m. in. Jan i Klan, Macoch i Przyjaciele, Sąsiedzi, Za Horyzontem, Znienacka Projekt, wystąpi także Nikola Warda.

Koncerty w Starym Klasztorze

Wiele zaplanowanych na ten tydzień koncertów odbędzie się w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1. Pierwsza z imprez odbędzie się już w dniu 1 marca o godz. 19.00. Koncert ten to nie lada gratka dla miłośników klasycznych szant. Myśl przewodnia koncertu brzmi „A więc krzycz o ho!”. Podczas eventu wystąpią Perły i Łotry, 4 Refy, Mechanicy Shanty A’Cappella, Stare Dzwony, Ryczące Dwudziestki oraz Sąsiedzi.

Co jeszcze?

Oczywiście to nie wszystko. Gdzie i kiedy będzie można uczestniczyć w festiwalowych wydarzeniach?

  • piątek, 1.03.2019 godz. 23.45 Stary Klasztor, koncert zatytułowany „Ale wiało, czyli XX lat zespołu Orkiestra Samanta”,
  • sobota, 2.03.2019 godz. 15.00 w Centrum Koncertowym A2, przy ul. Góralskiej 5 odbędzie się koncert „Przeboje XXX-lecia”,
  • sobota, 2.03.2019 godz 22.30 w Starym Klasztorze odbędzie się koncert nocny „Ja stawiam!”,
  • niedziela, 3.03.2019, o godz. 13.00 wspomniany już koncert szant dla dzieci,
  • niedziela, 3.03.2019, Stary Klasztor godz. 16.30, koncert „Rumowe Opowieści na 80 urodziny Jurka Porębskiego!”.

Bilety

Dla tych, którzy chcieliby wybrać się na koncerty organizowane w ramach Festiwalu przypominamy- na każde wydarzenie obowiązują bilety. Bilety można zakupić on-line za pośrednictwem strony https://pik.wroclaw.pl/30-lecie-festiwalu-szanty-we-wroclawiu-festiwal/. Tu również można poznać szczegółowy plan koncertów.