Jadąc do Wrocławia wiadomo, że na pewno nie będziemy narzekać na nudę. Wrocław to miasto, w którym czekają na nas liczne atrakcje. Te bardziej i mniej znane. Dla tych, którzy lubią wodę, ale niekoniecznie lubią się moczyć, przedstawimy dziś Wrocławskie Hydropolis. Co to takiego?

Czym jest wrocławskie Hydropolis?

Jest to centrum wiedzy, powstałe w roku 2015, w którym mamy możliwość dowiedzieć się wiele o wodzie. I to w różnych aspektach. Woda jest ważna dla życia, bez niej świat nie mógłby istnieć. Podobnie ciało człowieka, które w dużej części składa się z wody. W Hydropolis krok po kroku odkrywamy wszystkie aspekty i procesy, dla których ważna jest woda. Wewnątrz kompleksu czeka nas bardzo nowoczesna wystawa, w której wykorzystano nowoczesne techniki multimedialne. Dzięki nim dowiadujemy się jakie bogactwo i różnorodność kryje w sobie woda. Organizacja wystawy jest bardzo dobrze przemyślana, całość bowiem podzielona została na kilka stref, pogrupowanych tematycznie, co pozwala zaprezentować zwiedzającym wodę z różnych perspektyw. Całe centrum umiejscowione jest w zabytkowym zbiorniku wody czystej, pochodzącym z XIX w.

Co zobaczymy w hydropolis?

Na początek poznajemy podstawy, a dokładniej teorie, jakie związane są z pochodzeniem wody. W obrębie kompleksu znajdują się wystawy: głębiny, ocean życia, człowiek i woda, historia inżynierii wodnej, miasto i woda, stany wody oraz planeta wody. W sali poświęcone głębinom czeka na nas niebagatelny okaz- kapsuła batyskafu, w której możemy usiąść i poczuć się, jakbyś nurkowali w głębinach. Odwiedzając Hydropolis możemy poznać mieszkańców wód na naszej planecie. Tu również postawiono na różnorodność, gdyż prezentowane są zarówno duże rekiny, jak i niewielki plankton. Dla tych, którym marzą się tropikalne wakacje hydropolis przygotowało tropikalną plażę. Można usiąść i wsłuchać się w szum morza. To jeszcze nie koniec specyficznych, wodnych atrakcji. Kolejna ciekawostka to spacer w chmurach.

Multimedialność

Duże znaczenie w Hydropolis mają prezentacje multimedialne, które spotkać możemy właściwie w każdej sali. Są to specjalne tablice, dzięki którym uzyskujemy ciekawe i istotne informacje związane tematycznie z ekspozycją w danej sali. Elementy multimedialne są bardzo istotne, jednak stanowią doskonałe uzupełnienie występujących eksponatów. Odwiedzając Hydropolis mamy możliwość podziwiać liczne modele statków i łodzi, ale także makiety pływających konstrukcji. Urządzenia wykorzystywane w połączeniu z wodą, to także liczne pompy i silniki, które też stanowią elementy ekspozycji. Co ciekawe, wiele z nich można dotknąć i oglądnąć. Dużą ciekawostką, szczególnie dla najmłodszych, może być wywołanie burzy z głośnymi piorunami.

Chcesz zwiedzić Hydropolis?

Odwiedzając Hydropolis należy pamiętać, że wejścia sprzedawane są co 30 minut. Skąd takie ograniczenia? Zwiedzanie rozpoczyna się multimedialną projekcją w pierwszej z sal, Planeta Wody. To właśnie z tego względu godziny wejść i zwiedzania są ustalone. Ci, którzy byli, podkreślają, że Hydropolis jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. 

Centrum jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 18.00, ale ostatnie wejście możliwe jest o godzinie 17.00. W weekendy można zwiedzać od godzi 10.00 do 20.00. Ceny biletu normalnego to koszt 27 zł, a ulgowego 18 zł. Przewidziano również ofertę dla rodzin (dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci) w cenie 72 zł. Planując wizytę, warto zaglądnąć na stronę Hydropolis i sprawdzić szczegóły dojazdu oraz możliwości parkingowe w pobliżu oiektu.