Wielkimi krokami nadchodzi wrocławskie święto piwowarów i amatorów bursztynowego trunku. To już piata edycja Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu. W tym roku cała impreza zmieni swoją lokalizację z zamku leśnickiego na esplanadę wokół Stadionu Miejskiego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 maja i z pewnością przyciągnie rzeszę miłośników piwa. Tradycyjnie nie zabraknie koncertów z udziałem młodych wrocławskim artystów i zespołów, pokazów sztuki kulinarnej czy spotkań z domowymi piwowarami czy też przedstawicieli coraz bardziej popularnych browarów rzemieślniczych.

Głównym jednak bohaterem, będzie oczywiste pyszne, orzeźwiające piwo we wszelkich możliwych aromatach i smakach. Zadba o to ok. 50 stoisk piwnych, każde oferujące unikalną ofertę, w efekcie można będzie zdegustować ok. 200 piw lanych i dwa razy tyle butelkowych. Gdzie indziej będzie można znaleźć taki wybór jak nie we Wrocławiu? Ale to jeszcze nie wszystko! Na festiwalu będzie działała giełda birofilska, a amatorzy domowego warzenia będą mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach piwowarskich. Dodatkowo w trakcie imprezy rozstrzygnięte będą konkursy: VIII Konkurs Piw Domowych, II Konkurs Domowych Etykiet Piwnych (z wystawą), I Konkurs Etykiet Piw Rzemieślniczych oraz zorganizowany przez największy polski portal o piwie browar.biz plebiscyt „Piwo Roku 2013”.

Patrząc po sukcesie poprzednich edycji festiwalu, tegoroczna również powinna być sporym wydarzeniem w życiu Wrocławia. Nie można tego przegapić!