Nie da się zaprzeczyć, że Wrocław to takie miasto, gdzie mamy rzeczywiście bardzo wiele różnych atrakcji i jeśli ktoś będzie chciał się tam wybrać powinien liczyć na miło spędzony czas. Jeśli chodzi o Wrocław może się wydawać, że to miasto, które ma dla nas wiele aspektów historycznych i pod tym kątem ma najwięcej do zaoferowania. Na pewno jest w tym sporo prawdy, ale nie da się ukryć, że obecnie miasto cały czas stara się iść w kierunku nowoczesnych atrakcji i stara się takich właśnie propozycji szukać. Chodzi o to, by wypoczynek we Wrocławiu stawał się dla turystów rzeczywiście wyjątkowy. Wśród tych propozycji, które będą wzbudzać zainteresowanie znajdują się na pewno fontanny, które wpisują się we Wrocławiu we współczesny trend pokazów fontannowych spotykanych na całym świecie.

Multimedialne fontanny

Fontanny o charakterze multimedialnym znajdują się blisko Hali Stulecia. Aż do momentu otwarcia już w okresie budowy budziły one spore zainteresowanie. Jest to największe tego typu miejsce na terenie Polski i jednocześnie jednio z największych na terenie Europy. W sumie zajmuje teren praktycznie jednego hektara. Niecka będzie miała rozmiar 115 na 108 metrów. W sumie na całym tym terenie znajduje się aż 300 dysz wodnych, które będą w stanie wykonywać różnorakie wodne figury w trakcie pokazów. To właśnie te różne dysze pozwalają przygotowywać ciekawe pokazy. Woda może się wydostawać nawet na 40 metrów do góry a jednocześnie pracuje tam dodatkowo aż 800 punktów świetlnych, które będą powodować, że taki pokaz staje się wyjątkowy.

Jak przebiegała budowa

Zakładano, że budowa będzie kosztować około 20 mln złotych, ostatecznie wyniosła ona 12mln. Jednak mimo tego pojawiały się również protesty z tym związane. Wszystko zostało przygotowane przez Pracownię projektową Archad. Fontanna otwarta została w roku 2009 dokładnie 4 czerwca dlatego miały one uświetnić rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Pokazy przygotowywane na tych fontannach są dostępne bez opłat, każdy spędzający czas na terenie Wrocławia będzie mógł się na taki pokaz udać.Ciekawe może być również to, że w okresie zimowym, gdy jak wiadomo fontanny nie mogą pracować miasto stara się ten teren również wykorzystywać i tworzy tam lodowisko, które ma powierzchnię 2300 metrów kwadratowych. Lodowisko będzie miało wymiar 116 na 20 metrow. W ten sposób miasto podeszło dobrze do tej inwestycji i ją wykorzystuje. Jeśli już będziemy we Wrocławiu w ciepłe dni na pewno warto będzie udać się na pokaz fontann. Jak
oceniają turyści będzie to lepszy pokaz niż ten jaki można będzie zobaczyć w Warszawie.

Pokazy multimedialne

Pokazy organizowane na terenie fontann są przygotowywane tak, by dopasować je do konkretnego motywu muzycznego jaki zostanie wybrany. Wieczorami przygotowuje się także pokazy, w ramach których na wodzie będzie wyświetlać się różnorakie filmy. Mogą one nawiązywać do ważnych wydarzeń w kraju albo za granicą bądź też do wydarzeń historycznych. Najbardziej spektakularne będą pokazy nocne, na nich pojawia się najwięcej osób.