Największa w Polsce fontanna multimedialna zaprasza wszystkich na wspaniałe pokazy. 6 maja 2019 roku rozpoczął się nowy sezon pokazów. Z tego powodu warto zanurzyć się w cudowny pokaz wody, światła i dźwięku. Aby móc wziąć w nich udział należy udać się do parku Szczytnickiego. Ciekawostką jest fakt, że wrocławska fontanna należy również do jednych z największych w Europie.

Co nieco o fontannie

Powierzchnia samej fontanny zajmuje około jednego hektara. Na jej dnie zostało umieszczonych aż 800 punktów świetlnych. Dodatkowo do tego trzeba doliczyć jeszcze 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wszystkie te części powodują, że codziennie można tu oglądać wspaniałe widowiska. Sama fontanna została otwarta 4 czerwca 2009 roku. Stało się to z okazji dwudziestej rocznicy pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce. Największy gejzer tryskającej z fontanny ma wysokość około 40 metrów. W sąsiedztwie fontanny znajduje się Hala Stulecia. Jest to wspaniały teren otoczony przez piękną pergolę.

Pokazy multimedialne

Główne pokazy organizowane są w sezonie wiosenno – jesiennym. Pokazy podzielone są na dwie grupy. Pierwsze z nich to pokazy dzienne. Organizowane są one pomiędzy godziną 10 a 17. Pokazy wieczorne rozpoczynają się o 18 i trwają do 21:40. W ciepłych dniach pokazy organizowane są codzienne. Wielu turystów przyjeżdża z innych miast aby móc je osobiście zobaczyć. Do tego wielu turystów zagranicznych specjalnie zatrzymuje się na takie pokazy w parku. To prawdziwy rarytas móc obserwować tańczącą wodę w formie gejzerów, pianek. Wszystko to odbywa się w takt wspaniałej muzyki rozbrzmiewającej w tle. W weekendy organizowane są specjalne pokazy. Wszyscy mogą zobaczyć wspaniałą grę świateł, wody, muzyki, multimedialnych animacji.

Muzyka do towarzystwa

Muzyka na same pokazy zawsze dobierana jest bardzo starannie. Twórcy całego widowiska starają się bazować na nutach klasycznych, na muzyce pop oraz ambient. Dzięki temu każdy ma do wyboru coś, co na pewno wpadnie mu do ucha. Co godzinę wybrzmiewa różna muzyka. Ich czas trwania jest różny. Pokaz muzyki klasycznej o godzinie  10 trwa 4 minuty i 57 sekund. O godzinie 15 możecie zjawić się na pokazie muzyki ambient trwającym 19:54 min. Następnie na 21 godzinę zapraszani są fani muzyki pop. Pokaz będzie trwał wtedy 10 min. Pełny wykaz kolejnych organizowanych pokazów dostępny jest na stronie organizatora.

Specjalne pokazy przy wrocławskiej fontannie

Organizatorzy zapraszają na specjalne pokazy multimedialne. Odbywają się one w wyznaczone dni. Pierwszy będzie miał miejsce 7 czerwca i nosi tytuł ”Mikro & Makro Kosmos”. Drugi, 8 czerwca – “Cztery żywioły”. Kolejne, 14 czerwca to “Katedra Demokracji”. 15 czerwca to wspaniały pokaz “Dzień Dobry Marilyn”. Pokazy specjalne rozpoczynają się o godzinie 22. Pełny wykaz specjalnych pokazów dostępny jest również na stronie organizatora. Warto wybrać się na ta wspaniałe i artystyczne widowisko.