Mieszkańcy Wrocławia pokochali galerie handlowe, nie odwrócili się jednak całkowicie od targowisk. W różnych punktach miasta nadal można kupić świeże warzywa, owoce, produkty wędliniarskie i inne. Wszystkie działają od wielu lat i posiadają swoją stałą klientelę. Gdzie we Wrocławiu są targowiska?
Bazary codzienne
Targowisko ul. Niedźwiedzia
Jedne z tych targowisk, na których wizytę połączyć można z wizytą w pobliskiej galerii handlowej. Na targowisku zaopatrują się nie tylko mieszkańcy Popowic, tutaj zawsze jest dość spory ruch.
Targowisko przy DH Astra
Malutkie obecnie targowisko na łączniku pomiędzy przystankami a domem handlowym jest pozostałością po działającym niegdyś ogromnym targowisku mieszczącym się na placu za domem handlowym. Podobnie jak na innych targowiskach, handlujący tutaj to od lat te same osoby, mające stałych klientów.
Targowisko w Leśnicy
Położone przy samej pętli jest targowisko w Leśnicy miejscem, w którym bez problemu można zaopatrzyć się w świeże warzywa i owoce, nabyć produkty wędliniarskie, a także kupić kosmetyki i odzież. Targowisko cieszy się popularnością nie tylko wśród mieszkańców Leśnicy i okolicznych osiedli, ale także mieszkańców podwrocławskich miejscowości.
Targowisko na Bartoszowicach
Położone na końcu Wielkiej Wyspy przy ulicy Bacciarellego, od lat jest miejscem, gdzie mieszkańcy Biskupina i Sępolna chętnie kupują warzywa i owoce. Dużym powodzeniem cieszą się również stoiska mięsno-wędliniarskie, gdyż oferują naprawdę dobre wyroby w atrakcyjnych cenach.
Targowisko na Różance
Zlokalizowane na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Żmigrodzkiej, leży na granicy pomiędzy wrocławskimi osiedlami Różanka i Karłowice. Strategiczny punkt, stanowiący ruchliwy węzeł komunikacyjny sprawia, że targowisko to wciąż żyje i jest odwiedzane przez wielu klientów. Podobnie jak gdzie indziej, poza świeżymi warzywami i owocami, nabiałem i wyrobami wędliniarskimi, stoiska na targowisku oferuje swoim klientom kosmetyki, chemię gospodarczą i odzież.
Targowisko przy Ptasiej
Targowisko na wrocławskim Nadodrzu stało się ostatnio terenem eksperymentalnej polityki, łączącej w sobie elementy kultury. Przebudowane na nowo wedle projektu mieszkających w pobliżu artystów, zostało mianowane Bazaristanem. Nazwa ma podkreślać wyjątkowość tego miejsca, w którym dochodzi do spotkania wieloletnich klientów z nowymi mieszkańcami. Targowisko zostało w ten sposób wpisane w plany rewitalizacji Nadodrza. Swoim starym i nowym klientom oferuje asortyment podobny do innych tego rodzaju miejsc handlowych.
Targowisko na Nowym Dworze
Położone w bezpośrednim sąsiedztwie nowodworskiej pętli autobusowej, targowisko wydaje się mieć lata świetności już za sobą, gdyż stoisk jest na nim coraz mniej. Wciąż jednak działa i ma swoich oddanych zwolenników. Nadal można tu nabyć świeże owoce i warzywa, chemię gospodarczą i kosmetyki.
Targowisko przy Komandorskiej
Istniejące już ponad dwie dekady targowisko posiada uznaną renomę wśród mieszkańców okolicznych osiedli. Wiele osób codziennie odwiedza to miejsce w poszukiwaniu dobrej i świeżej żywności. Jak sami mówią, przychodzą tu od lat i wiedzą, że sprzedawane tutaj produkty są dobrej jakości, zdrowe i można nim zaufać.
Targowiska hurtowe
Targpiast przy Obornickiej
Targpiast jest największą giełdą rolno-spożywczą we Wrocławiu, zlokalizowaną przy ulicy Obornickiej. Czynny jest całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Można tu nabyć świeże owoce, warzywa. Zaopatrują się tutaj kupcy handlujący na wrocławskich targowiskach, właściciele restauracji, szefowie firm cateringowych, a także działające w mieście sieci handlowe i sklepy spożywcze. Targpiast w obecnym miejscu istnieje od roku 1997, wcześniej giełda mieściła się na placu Kromera. Targowisko od lat stanowi centrum handlu hurtowego i nic nie zapowiada, by miało się to w przyszłości zmienić.
Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno – Spożywczego
Bezpośrednim konkurentem Targpiastu pozostaje DCHR-S przy ulicy Giełdowej. Poza owocami i warzywami oferuje również ogromny wybór kwiatów i produktów nabiałowych, wszystko dostępne od poniedziałku do soboty od wczesnych godzin porannych do godziny 16, jedynie kwiaty sprzedawane są tylko do godziny 11. Na terenie Centrum odbywa się także Giełda Zoologiczna, na której w każdy piątek zaopatrują się właściciele sklepów zoologicznych nie tylko z terenu Wrocławia. Centrum położone jest w pobliżu autostrady A4, co zapewnia mu doskonałe połączenie z resztą regionu.