Wrocław sukcesywnie wzbogaca się o interesujące miejsca, które mają przyciągać turystów do stolicy Dolnego Śląska. Jednym z takich miejsc jest Hydropolis, centrum informacji o wodzie. Co będzie można zobaczyć w tym tak interesująco zapowiadającym się miejscu?
Hydropolis powstało z inicjatywy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wody i Kanalizacji. W ten sposób spółka ma zamiar kształcić dobre postawy, związane z wodą, substancją niezbędną do życia. Muzeum wody z całą pewnością będzie doskonałym miejscem na wyprawę, która połączy zdobywanie wiedzy, połączonej ze świetną zabawą. Tego rodzaju wycieczka to świetna zabawa dla osób w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych.

Miejsce wybudowania

Samo miejsce wybrane na Hydropolis jest bardzo ciekawe. To pochodzący z 1893 roku zbiornik wody czystej. Budynek o łącznej powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych pomieścił 8 tematycznych stref, które zostały poświęcone różnym aspektom wiedzy o wodzie.

Zwiedzający Hydropolis będą mogli na własne oczy przekonać się o ważności tej substancji dla organizmów żywych. Nic zatem dziwnego, że organizatorzy wystawy postawili ekologię na pierwszym miejscu. Dziś, gdy zasoby wody pitnej zmniejszają się, jest to szczególnie ważne. O tym, jak istotny to temat, będzie się można dowiedzieć w budynku położonym przy ulicy Na Grobli.

Nowoczesne formy multimedialne stanowią o znacznej atrakcyjności Hydropolis, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Niezwykle interesujące prezentacje przybliżą historię powstania wody, pokażą również tajemnice morskich głębin i wytłumaczą wiele z tajemnic tej niezbędnej do życia substancji. 64 interaktywne stanowiska pozwolą na zdobycie wszechstronnej wiedzy w przyjemny sposób, zgodny z najnowszymi trendami w dziedzinie wystawiennictwa.

W Hydropolis będzie również można podziwiać replikę batyskafu Trieste, który w 1960 roku dotarł do największych głębin ziemskiego oceanu. Obok historii będzie można również dowiedzieć się wiele o współczesnych systemach zarządzania wodą, co z pewnością pozwoli na lepsze zrozumienie znaczenia wody w codziennym życiu.
Wrocławskie muzeum wody będzie otwarte 1 grudnia tego roku. Warto już dziś rozważyć wycieczkę do tego niezwykłego miejsca. Z całą pewnością nie będzie to czas stracony.