Najnowsze wydarzenia we Wrocławiu

Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2018

Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2018. Wrocław jako miasto bardzo dobrze rozwinięte w każdym kierunku, posiada ogromną ilość wiernych fanów. Ludzie z radością przeprowadzają się do tego miasta, wiedząc, że na każdym kroku spotkają swoją inspirację. Na co dzień spotyka się wielu turystów, którzy są zachwyceni jego budownictwem, a przede wszystkim zabytkami. Miasto bogate jest w tradycje, zwyczaje i ogrom specjalnych wydarzeń kulturowych, więc praktycznie każda osoba, która zawita do Wrocławia znajdzie coś dla siebie w nawet kilku wspaniałych odsłonach. czytaj dalej…

Andrzejkowy weekend w stolicy Dolnego Śląska

Jak w każdy weekend, Wrocław staje się miejscem wyjątkowym, w którym organizowane są liczne imprezy i atrakcje. Ich różnorodność jest tak duża, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Na jakie atrakcje możemy liczyć na przełomie listopada i grudnia?

czytaj dalej…

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2018

Powoli listopad chyli się ku końcowi. Za progiem czeka już grudzień, a wraz z nim rozpoczną się przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci już zaczynają myśleć o prezentach choinkowych, a listy do Mikołaja stają się coraz dłuższe…

czytaj dalej…

Remont Hali Stulecia

Wrocławska Hala Stulecia jest miejscem, które chętnie odwiedza wielu turystów. Znajduje się ona na mapach wielu osób, które każdego roku przyjeżdżają zwiedzać to piękne i wyjątkowe miasto. Już niedługo turyści, którzy chcieliby ją zobaczyć, będą musieli sporo poczekać.

czytaj dalej…

Wrocławski Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków – Wrocław 2018

O tym, że Wrocław jest miastem krasnali wiedzą chyba wszyscy. Te małe baśniowe stworki mieszkają w różnych częściach miasta. Jest ich wiele, a ciągle przybywają nowe. Dla turystów stanowią nie lada gratkę. Wiele osób chętnie wypuszcza się w miasto szukając tych małych, wrocławskich “mieszkańców”. Nie każdy jednak wie, że krasnoludki każdego roku mają swoje święto.

czytaj dalej…

Zajezdnia Popowice – dzień otwarty już 8 września

Tramwaje. Obecne są w każdym dużym mieście w Polsce. Pomagają mieszkańcom oraz turystom w sprawnym przemieszczaniu się pomiędzy często dość odległymi częściami miasta. Gdy akurat nie jeżdżą, odpoczywają w zajezdniach, czekając na swoją kolej do wyruszenia na linię. Zajezdnie to często również bardzo magiczne wręcz miejsca. A już niedługo, bo 8.09, otworzą się bramy zajezdni Popowice we Wrocławiu!

czytaj dalej…

Muzyczna Noc Nadodrza już we wrześniu!

Nadodrze to jedno z osiedli pięknego Wrocławia. Historycznie ta część Wrocławia nazywana była Przedmieściem Odrzańskim i funkcjonowała jako osobna, podwrocławska miejscowość. W roku 1808, kiedy zburzone zostały miejskie fortyfikacje, Przedmieście Odrzańskie stało się częścią Wrocławia.

czytaj dalej…

Kino plenerowe, czyli wakacyjna propozycja Wrocławia

W wakacje każde większe miasto w Polsce organizuje dla swoich mieszkańców oraz turystów wiele atrakcji. Wcale nie trzeba udawać się do nadmorskiego kurortu, by zażyć kąpieli, albo poczuć klimat nocnego, wakacyjnego życia. Wiele miast już na długo przed sezonem planuje wakacyjne atrakcje, które umilą mieszkańcom letnie popołudnia i wieczory oraz pozwolą choć na chwilę poczuć się jak na wakacjach.

czytaj dalej…

Centrum handlowe i pszczoły, czyli o niecodziennym projekcie we Wroclovii

O ważnej roli pszczół oraz o problemie z ich liczebnością na świecie w ostatnim czasie jest coraz głośniej w różnego typu mediach. Wiele osób zaangażowało się w projekty dotyczące ratowania pszczół, a poziom świadomości w społeczeństwie dzięki licznym prelekcjom i spotom stale wzrasta. Wiele organizacji stara się podejmować działania, dzięki którym liczba pszczół zdecydowanie zwiększy się.

czytaj dalej…

Dzień Matki z Odra River Cup 2018

Wrocław nie bez powodu nazywany jest polską stolicą kultury. Organizatorzy imprez o charakterze kulturowym niejednokrotnie udowodnili, że kreatywność uchyla przed nimi wszelkie możliwe granice. Podczas tegorocznego Dnia Matki nie mogło być inaczej! Odra River Cup 2018 to jeden z ciekawszych pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego dnia w niebanalny sposób.

czytaj dalej…

NFM przyłącza się do akcji charytatywnych

Działające we Wrocławiu Narodowe Forum muzyki to nie tylko wyjątkowe miejsce do zapoznania się z dziełami twórców z Polski i ze świata. To też okazja, aby wspomóc potrzebujących.

Narodowe Forum Muzyki angażuje się coraz częściej w różne akcje pomocowe, które mają na celu zdobycie pieniędzy na wsparcie osób w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki dużemu zainteresowaniu koncertami organizowanymi przez NFM możliwe jest uzyskanie sporych sum. Za sobą mamy już kilka koncertów charytatywnych. Planowane są również nowe. czytaj dalej…

Wrocławski Budżet Obywatelski ruszył już 8 stycznia

W 2018 roku mieszkańcy Wrocławia będą mogli podzielić kwotę 25 milionów 250 tysięcy złotych na działania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Program ruszył 8 stycznia.

W czwartek, 4 stycznia 2018 roku przedstawiciele miasta poinformowali o zasadach i nowościach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Od 8 stycznia 2018 roku mieszkańcy Wrocławia mogą rozpocząć zgłaszanie projektów do tegorocznej edycji. czytaj dalej…

Wrocław walczy ze smogiem – autobus miejski!

Smog we Wrocławiu jest poważnym zagrożeniem. wydawało by się, że winni są temu tylko nieodpowiedzialni mieszkańcy. A jednak nie tylko oni. Nagranie przedstawia autobus linii 100 obsługiwanej przez firmę Michalczewski w ramach komunikacji miejskiej Wrocławia. Z autobusu wydobywały się kłęby czarnego dymu.  Takie rzeczy w dobie walki ze smogiem nie powinny mieć miejsca zwłaszcza w firmie, która świadczy usługi dla miasta. Film został nagrany 3 ‎stycznia ‎2018 o ‏‎16:12 u zbiegu ulic Bardzkiej do ul. Gazowej.

Jedne z najbardziej wyjątkowych zdjęć w roku 2017 można zobaczyć teraz we Wrocławiu. Wystawa Grand Press Photo 2017 rozpoczęła się 27 listopada 2017 roku i potrwa do 6 stycznia 2018 roku. możemy podziwiać ją w Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika. czytaj dalej…

Wydarzenia we Wrocławiu

Misją naszego bloga o Wrocławiu jest przedstawianie najważniejszych wydarzeń we Wrocławiu. Opisujemy rozmaite wydarzenia we Wrocławiu, które  miały, mają i będą mieć miejsce we Wrocławiu. Nie opisujemy wszystkich wydarzeń, przedstawiamy tylko te, które wydają się być interesującymi w naszej ocenie.