Najnowsze wydarzenia we Wrocławiu

Dzień Matki z Odra River Cup 2018

Wrocław nie bez powodu nazywany jest polską stolicą kultury. Organizatorzy imprez o charakterze kulturowym niejednokrotnie udowodnili, że kreatywność uchyla przed nimi wszelkie możliwe granice. Podczas tegorocznego Dnia Matki nie mogło być inaczej! Odra River Cup 2018 to jeden z ciekawszych pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego dnia w niebanalny sposób.

czytaj dalej…

NFM przyłącza się do akcji charytatywnych

Działające we Wrocławiu Narodowe Forum muzyki to nie tylko wyjątkowe miejsce do zapoznania się z dziełami twórców z Polski i ze świata. To też okazja, aby wspomóc potrzebujących.

Narodowe Forum Muzyki angażuje się coraz częściej w różne akcje pomocowe, które mają na celu zdobycie pieniędzy na wsparcie osób w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki dużemu zainteresowaniu koncertami organizowanymi przez NFM możliwe jest uzyskanie sporych sum. Za sobą mamy już kilka koncertów charytatywnych. Planowane są również nowe. czytaj dalej…

Wrocławski Budżet Obywatelski ruszył już 8 stycznia

W 2018 roku mieszkańcy Wrocławia będą mogli podzielić kwotę 25 milionów 250 tysięcy złotych na działania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Program ruszył 8 stycznia.

W czwartek, 4 stycznia 2018 roku przedstawiciele miasta poinformowali o zasadach i nowościach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Od 8 stycznia 2018 roku mieszkańcy Wrocławia mogą rozpocząć zgłaszanie projektów do tegorocznej edycji. czytaj dalej…

Wrocław walczy ze smogiem – autobus miejski!

Smog we Wrocławiu jest poważnym zagrożeniem. wydawało by się, że winni są temu tylko nieodpowiedzialni mieszkańcy. A jednak nie tylko oni. Nagranie przedstawia autobus linii 100 obsługiwanej przez firmę Michalczewski w ramach komunikacji miejskiej Wrocławia. Z autobusu wydobywały się kłęby czarnego dymu.  Takie rzeczy w dobie walki ze smogiem nie powinny mieć miejsca zwłaszcza w firmie, która świadczy usługi dla miasta. Film został nagrany 3 ‎stycznia ‎2018 o ‏‎16:12 u zbiegu ulic Bardzkiej do ul. Gazowej.

Jedne z najbardziej wyjątkowych zdjęć w roku 2017 można zobaczyć teraz we Wrocławiu. Wystawa Grand Press Photo 2017 rozpoczęła się 27 listopada 2017 roku i potrwa do 6 stycznia 2018 roku. możemy podziwiać ją w Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika. czytaj dalej…

Grudniowa wystawa: Filip Berendt – Monomit

Filip Berendt jest znanym rzeźbiarzem i fotografem, który tworzy do swoich zdjęć specjalne elementy. Jego projekt „Monomit” stanowi intrygujące połączenie pomiędzy abstrakcyjnym malarstwem oraz fotografią autorską. Teraz możemy przyjrzeć się bliżej jego dziełom podczas wystawy, która rozpoczęła się 8 grudnia 2017 roku i potrwa do 29 grudnia we wrocławskiej Galerii Entropia. Wstęp jest wolny. czytaj dalej…

EXOTICA – giełda zwierząt egzotycznych we Wrocławiu już 17 grudnia

Intrygujące, groźne, ale również łagodne – zwierzęta egzotyczne z różnych zakątów świata znów odwiedzą Wrocław. Targi EXOTICA odbędą się w tym roku 17 grudnia. To doskonały wybór nie tylko dla ich wielbicieli tych zwierząt, ale również dla dzieci i każdego, kto lubi przyrodę.

Giełda zwierząt egzotycznych we Wrocławiu organizowana jest już od dawna. Przyciąga hodowców, a także amatorów, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją hodowlę, ale też każdego, kto chce bliżej poznać różnorodne zwierzęta niespotykane w polskiej scenerii. czytaj dalej…

Sprawdź terminy darmowego oprowadzania po Sali Broni Palnej w Muzeum Militariów!

Wszystkich planujących odwiedzenie Muzeum Militariów we Wrocławiu zapraszamy do sprawdzenia bezpłatnych terminów odwiedzania Sali Broni Palnej!

We wrocławskim Muzeum Militariów możemy zobaczyć pełną gamę oręża – nie tylko polskiego, ale również obcego. W kolekcji dostępne są między innymi broń biała pochodząca z okresu od XVII do XX wieku, broń palna używana w XIX-XX wieku, a także różnego rodzaju hełmy, pamiątki patriotyczne, zbiór mundurów i pozostałych elementów wyposażenia wojskowego. czytaj dalej…

„Różewicz. Bez tekstu” – wystawa czasowa w Muzeum Pana Tadeusza

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na nową wystawę poświęconą Tadeuszowi Różewiczowi. Wystawa rozpoczyna się 15 grudnia 2017 roku i potrwa do 11 marca 2018 roku.

Najnowsza wystawa poświęcona Tadeuszowi Różewiczowi jest swoistym autoportretem artysty, który prezentowany jest w formie kilku filmów z wypowiedziami pisarza. To nie lada gratka, ponieważ Różewicz bardzo rzadko pojawiał się w telewizji i udzielał wywiadów, narzekając, że czuje się zmanipulowany przez media. Wolał komunikować się przez swoją twórczość. Wobec tego pozostało po nim niewiele tego rodzaju wypowiedzi. czytaj dalej…

Programiści IT z całego świata przyjadą do Wrocławia

 

Branża IT to najprężniej rozwijająca się branża na całym świecie. Elastyczne godziny pracy, wysokie zarobki oraz szkolenia na koszt formy – to główne benefity, na które mogą liczyć programiści IT.
Informatycy z całego świata przyjadą do Wrocławia, by podzielić się własnymi doświadczeniami i pomysłami.

Każdy może być informatykiem

Każdego roku rzesze informatyków opuszcza uczelnie na całym świecie. Znalezienie pracy w tym zawodzie nie stanowi problemu, w ofertach można przebierać niczym w ulęgałkach. Co ważniejsze informatyków wciąż brakuje, nic więc dziwnego, że wiele firm organizuje kursy i szkolenia informatyczne, w których może wziąć udział każdy, bez względu na wykształcenie i wiek – najważniejsze są chęci do zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności.

Wrocław to miasto, które stara się odpowiadać na potrzeby lokalnego rynku IT, informatycy kształcą się na kilku wrocławskich uczelniach, mogą także zdobywać umiejętności w alternatywnych przedsięwzięciach edukacyjnych.  Niestety, to wciąż za mało – potrzeby są znacznie większe.
Z pomocą przychodzą podejmowane przez Wrocław inicjatywy, do których należy m.in. coroczna konferencja code::dive, warsztaty IT oraz konferencja „BoilingFrogs” czy też projekt My Future in Technology – konkurs adresowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Godne uwagi są także inicjatywy „Język maszyn” – skierowany dla dzieci uczęszczających do wrocławskich szkół oraz „Wrocław Works”, w którym uczestniczyć mogą osoby bezrobotne.
Doraźnym rozwiązaniem, umożliwiającym wypełnienie luki w branży IT, są kursy zawodowe, dzięki którym niezbędne umiejętności może pozyskać każdy, nawet humanista – aby zostać informatykiem wystarczy umiejętność logicznego myślenia, znajomość języka angielskiego oraz determinacja.

Znaczny wpływ na rozwój branży IT mają międzynarodowe spotkania informatyków – konferencje informatyczne to najlepszy sposób, by poszerzyć posiadaną wiedzę, zdobyć nowe umiejętności i doświadczeni, a także unikatową wiedzę, którym podzielą się eksperci zn najbardziej innowacyjnych firm działających w branży IT na całym świecie.

Ciekawa wystawa w Muzeum Narodowym na temat dynastii Ming

Chińska historia i kultura, choć egzotyczna i odległa, wzbudza zainteresowanie i ciekawość. Doskonałą okazją, by bliżej poznać arkana chińskiej kultury jest wystawa dotycząca dynastii Ming, którą od 12 grudnia można oglądać w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.
Ekspozycja zawiera m.in. rzeźby sakralne, porcelanę oraz zapierające dech w piersiach malarstwo z okresu panowania dynastii Ming. Prezentowane na wystawie eksponaty pochodzą ze zbiorów Stołecznego Muzeum Chin. czytaj dalej…

Co oferuje nam miasto Wrocław podczas imprezy Sylwestrowej?

Noc sylwestrowa to czas wyjątkowy i niepowtarzalny, czas zabawy i wszech ogarniającej radości. Pożegnanie starego roku dla wielu osób oznacza rozstanie z problemami i troskami, nieskrywane nadzieje i radość sprawia też pojawienie się nowej daty w kalendarzu.
Każde miasto oferuje szereg imprez sylwestrowych, największym zainteresowaniem cieszą się – rzecz jasna – imprezy otwarte, organizowane w centralnych częściach miasta, w których udział może wziąć każdy. czytaj dalej…

Wydarzenia we Wrocławiu

Misją naszego bloga o Wrocławiu jest przedstawianie najważniejszych wydarzeń we Wrocławiu. Opisujemy rozmaite wydarzenia we Wrocławiu, które  miały, mają i będą mieć miejsce we Wrocławiu. Nie opisujemy wszystkich wydarzeń, przedstawiamy tylko te, które wydają się być interesującymi w naszej ocenie.

Gabinet osteopatii i terapii manualnej we Wrocławiu

osteopatia wrocław - osteopatis