Najnowsze wydarzenia we Wrocławiu

Darmowe spacery z przewodnikiem – poznaj tajemnice Wrocławia

W okresie wakacyjnym Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miasta Wrocławia zapraszają na XVI Letnie Spacery z Przewodnikiem. Podczas których można poznać niezwykłe miejsca i posłuchać ciekawych historii o Wrocławiu. Wycieczki z przewodnikami są bezpłatne.

Seria wycieczek po mieście jest skierowana do wszystkich mieszkańców i turystów. Są one organizowane od piątku do niedzieli, w różnych porach dnia i miejscach. Bogata oferta tematyczna prezentuje mniej i bardziej znane miejsca oraz zabytki miasta. Znajdą Państwo propozycje dla starszych i młodszych – dla których są przygotowane specjalne, nico krótsze wycieczki dla rodzin z dziećmi, a także dla pozycje dla obcokrajowców.
Przed nami jeszcze dwa lipcowe weekendy, więc warto zapoznać się z terminami i tematami spacerów:

Na spotkanie z latarnikiem

Wędrując uliczkami najstarszej części Wrocławia poznają Państwo historię miejskiego oświetlenia, m.in. gazowego i latarni ulicznych, oraz inne opowiadania i legendy związane z Ostrowem Tumskim oraz otaczającymi go wyspami: Piaskową, Młyńską, Słodową oraz Daliową. Oprowadzać będzie 2 przewodników.

Termin: 12/19/26 lipca, godzina 20.00, spotkanie
Trasa: Ostrów Tumski i Wyspa Piaskowa

Wrocław jakiego nie znacie – Nadodrze

Spacer, bo jednej z najciekawszych dzielnic miasta jakim jest Wrocławskie Nadodrze, porównywane swym klimatem do Paryskiego Montmarte. Przedwojenne kamienicy z małymi przytulnymi restauracjami i kafejkami oraz takie artystyczne miejsca jak: Róża Rozpruwacz czy HartArt nadają temu miejscu niezwykłego klimatu. Oprowadzać będzie 2 przewodników.

Termin: 13.07.2019, godzina 10.00, spotkanie przy Infopunkt Barbara, przejazd tramwajem
Trasa: ul. Łokietka 3 przed muralem ,,Brama do Nadodrza” – ul. Pomorska 19 – Murale/ul. Cybulskiego 35A – Krzywy Komin/ ul. Dubois 33-35a- Lemur/ ul. Kurkowa 39 – Mural Remed/ ul. Ptasia 22 – Miejsce przy miejscu/Pracownia Ramy Domański/ ul. Chrobrego 28 /ul. Jagiellończyka10A – Róża Rozpruwacz/ ul. Rydygiera 30 – Hart hostel & art/ ul. Rydygiera – Galeria Nado/ ul. pl. Macieja 17 – Piekarnia Złoto Nadodrza/pl. Macieja 10 – Introligatornia MANUFAKTURA/Ośrodek Kulturalnej Animacji Podwórkowej/ul. Roosevelta 5.

Na obrzeżach Wrocławia: Do Parku Mamuta

Wycieczka, podczas której poznamy pradawną historię miasta i odkryć archeologicznych. Oprowadza dwóch przewodników.

Termin: 13.07.2019, godzina 10.00, spotkanie przystanek autobusowy „Mielecka” po stronie CH BOREK.
Trasa: Modlińska – plac Mordechaja Anielewicza – górka Skarbowców – z biegiem Ślęzy do Parku Mamuta na Oporowie.

Pętla czterech rzek

Wrocław to miasto rzek i mostów. Tym razem są to wycieczki rowerowe, podczas których uczestnicy będą mogli poznać historię tego miejsca z perspektywy przyrodniczo – krajobrazowej.  Oprowadzać będzie 2 przewodników

Termin: 13.07.2019, godzina 10.00, spotkanie Jana Ewangelisty Purkyniego przy Zatoce Gondoli.
Trasa: 40 km, Zatoka Gondoli – ul. Na Grobli – Grobla Szczytnicko-Bartoszowicka – Grobla Łaniewska – Grobla Strachocińsko-Kowalska – Grobla Widawsko-Kłokoczycka – wzdłuż Kanału Ulgi Odra-Widawa – Groble Lesicka, Rędzińska, Osobowicka. Koniec trasy przy pętli tramwajowej na Osobowicach.

Wycieczka rodzinna: Tajemnice Starego Miasta – Wrocławski herb

Zapraszamy rodziców z dziećmi na spacer, podczas którego będziecie mogli poznać tajemnice Wrocławskiego herbu oraz historię i legendy związane z najciekawszymi zabytkami Starego Miasta. Oprowadza dwóch przewodników.

Termin: 14.07.2019, godzina 11.00, spotkanie Infopunkt Barbara
Trasa: Rynek i uliczki Starego Miasta.

Wrocław miasto spotkań – wycieczka dla turystów w języku angielskim

1000 lat historii Wrocławia – spacer po Starym Mieście prezentujący najważniejsze wydarzenia z historii miasta i jego zabytki. Oprowadza jeden przewodnik.

Termin: 14/21/28 lipca 2019, spotkanie o godz. 11.00 przy Infopunkcie Barbara;
Trasa: ulice i place Starego Miasta: m.in. Rynek, okolice Uniwersytetu, Dzielnica Wzajemnego Szacunku.

Wrocław nad Odrą – spacer i rejs statkiem

Ostów Tumski to najstarsza część miasta. Podczas uczestnicy cofną się do czasów pierwszych osad Słowiańskich i początków miasta. Poznają również historie rezydencji biskupów, kościołów i ich fundatorów oraz legendy z nimi związane. Oprowadza dwóch przewodników.

Termin: 14.07.2019 godzina 15.00, spotkanie przed katedrą, o 17.00 rejs statkiem,
Trasa: Ulice i place Ostrowa Tumskiego.

Więcej informacji znadziesz na:  https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/sport-i-rekreacja/1286164-letnie-bezplatne-spacery-z-przewodnikiem-po-wroclawiu-lipiec-1

Kaplica Sykstyńska we Wrocławiu

Kaplica Sykstyńska to jeden z najbardziej okazałych zabytków papieskich znajdujących się w Watykanie. Pewnie niektórzy z Was mogli ją odwiedzić we Włoszech. Jednak nie wszyscy mieli taką okazję. Pora więc to nadrobić. W tym celu jednak nie musimy kupować biletu do Włoch. Teraz Wrocław daje nam szansę przyglądnięcia się wspaniałym freskom Michała Anioła. czytaj dalej…

Beach Bary 2019 we Wrocławiu

 

Sezon letni mamy już prawie oficjalnie otwarty. Dlatego warto przyjrzeć się miejskim propozycjom na ten okres. Wrocław daje możliwość swoim mieszkańcom oraz turystom do tego aby plażować w środku miasta. Beach Bary, czyli miejskie plaże to wspaniała rozrywka oraz relaks i odpoczynek. czytaj dalej…

Cyrkopole we Wrocławiu

Istny cyrk na kółkach czyli Cyrkopole już niedługo zagości na ulicach Wrocławia. Z pewnością warto poddać się tej wspaniałej i bardzo wesołej atmosferze ponieważ każdy z nas na pewno uwielbia sztuczki wykonywane przez najróżniejszych akrobatów. Niewątpliwie teraz będzie okazja do tego, aby z bliska zanurzyć się w ten fantastyczny świat. czytaj dalej…

Parki ESK we Wrocławiu

“Emocje-Sport-Kultura” – pod takim hasłem odbywają się spotkania w ramach Parki ESK. Jest to stosunkowo młode wydarzenie związane z miastem ponieważ odbywa się ono od 2015 roku. Początkowo miała to być zapowiedź dla Europejskiej Stolicy Kultury, jednak od 2017 roku wszystkie wydarzenia odbywają się w ramach wspomnianego hasła ESK. czytaj dalej…

Lalki i Bajkobus we Wrocławiu

Wrocławski Teatr Lalek to wspaniałe miejsce. To jeden z najważniejszych punktów w mieście. W jego zbiorach znajduje się ponad tysiąc lalek i cały czas dołączają do nich kolejne grające w różniejszych przedstawieniach. Teatr zaprasza do zapoznania się ze swoim bogatym repertuarem dostępnym na jego stronie internetowej. czytaj dalej…

Wrocławskie Igrzyska Seniorów

Wrocław jest miastem stawiającym na swoich mieszkańców. Przejawem tego są chociażby Wrocławskie Igrzyska Seniorów. Jak sama nazwa wskazuje, w tych dniach to właśnie najstarsi mieszkańcy mają okazję wykazać się w różnych dyscyplinach sportowych. czytaj dalej…

Wieczorne zwiedzanie Afrykarium we Wrocławiu

Chyba każdy osoba zdaje sobie sprawę, że sam Wrocław znany jest z tego, iż znajduje się tam kilka takich punktów, które koniecznie trzeba odwiedzić. Do tej grupy obiektów wpisać można Panoramę Racławicką, wizytę na Rynku Głównym, przejście się trasą wraz z wrocławskimi krasnoludkami oraz wizytę we wrocławskim ZOO.

czytaj dalej…

Wieczorne zwiedzanie Afrykarium

Chyba każdy osoba zdaje sobie sprawę, że sam Wrocław znany jest z tego, iż znajduje się tam kilka takich punktów, które koniecznie trzeba “zaliczyć”. Do tej grupy obiektów wpisać można Panoramę Racławicką, wizytę na Rynku Głównym, przejście się trasą wraz z wrocławskimi krasnoludkami oraz wizytę we wrocławskim ZOO.

 

Na terenie Zoo

Swoją największą sławę wrocławski ogród zoologiczny zawdzięcza państwu Gucwińskim, którzy przez bardzo długi czas kręcili tutaj program “Z kamerą wśród zwierząt”. Od tej pory co roku wielu turystów przyjeżdża tutaj obserwować dumnie spacerujące zwierzęta po wybiegach. Jednak od pięciu lat dodatkową atrakcją tego ZOO jest Afrykarium, które jest naprawdę interesującą i dumną budowlą, gdzie można zobaczyć naprawdę wyjątkową wystawę.Ogólnie mówiąc są tam prezentowane ekosystemy wodne oraz lądowe fauny Afryki.

 

Wieczorne zwiedzanie dla chętnych

Całe ZOO razem z Afrykarium otwarte jest w standardowych godzinach dla zwiedzających. Poszczególne godziny otwarcia wyszczególnione są na stronie oficjalnej ZOO. Jeżeli jednak jesteście nadal żądni wiedzy i lubicie odkrywać znane Wam miejsca, ale widziane o zupełnie innej porze, to koniecznie musicie zapisać się na Wieczorne Zwiedzanie Afrykarium.  Warto zdecydować się na taką wycieczkę, która organizowana jest w najbliższym czasie już 30.03.2019 o godzinie 18. Dzięki takiej wycieczce będziecie mogli zobaczyć co się dzieje po godzinach zamknięcia się całego kompleksu dla zwiedzających. Dodatkową atrakcją jest fakt, że całe zwiedzanie tego wodnego kompleksu będzie odbywać się z przewodnikiem, który chętnie odpowie Wam na Wasze pytania chodzące po głowie.

 

Bez tłumu turystów

Na wieczorne poznawanie tego jedynego w swoim rodzaju oceanarium w Polsce obowiązują bilety, które kosztują 79 zł. Dzieci do lat trzech mają wstęp bezpłatny. W cenie biletu, oprócz zwiedzania z przewodnikiem, znajduje się również poczęstunek słodki w Laguna Bistro & Cafe znajdującym się na terenie obiektu. Warto chociaż raz wybrać się na taką wycieczkę, ponieważ wszystko będziecie mogli obejrzeć bez tłumu turystów, których można tutaj napotkać każdego dnia. W tym roku wycieczka planowana jest również 13 kwietnia i 4 maja 2019.

 

Ciekawe informacje

Oprócz odpowiedzi na pytania sam przewodnik opowie Wam dlaczego szyby do całego akwarium zostały sprowadzone aż z dalekiej Japonii. Do tego dowiecie się również, w jaki sposób został zbudowany ten wielki i imponujący 18 metrowy tunel, którym przechodzi każdy zwiedzający. Warto również się dowiedzieć tego, które zwierzaki miały przyjemność jako pierwsze zostać mieszkańcami tego wspaniałego obiektu. Zapisy na każde zwiedzanie zamykane są trzy dni przed każdą wycieczką.

Szanty we Wrocławiu 2019

Szanty to pieśni, które chyba każdemu kojarzą się z żaglami. Typowo marynarskie piosenki już niebawem zagoszczą we Wrocławiu. Spotkanie z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk o nazwie „Szanty we Wrocławiu zagoszczą w naszym mieście już po raz trzydziesty.mieście już po raz trzydziesty.

czytaj dalej…

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- co nas czeka na Wrocławiu?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to inicjatywa, z którą spotykamy się już po raz 27. Tak, tak, to już ponad ćwierć wieku Fundacja wraz z jej założycielem, Jurkiem Owsiakiem, organizuje zbiórkę środków na pomoc najmłodszym. Dotychczas, dzięki wsparciu fundacji wyposażono wiele oddziałów dziecięcych w Polsce. Głównym celem akcji jest pomoc tym najmniejszym, najmłodszym. To dzięki sprzętowi, który zakupiła Wielka Orkiestra, wielu wcześniaków miało szansę, aby zawalczyć o życie.

czytaj dalej…

Orszak Trzech Króli

Dopiero co zakończyły się święta Bożego Narodzenia, przed nami sylwestrowa noc i pożegnanie starego roku i przywitanie nowego, a tuż po nim święto Trzech Króli. Święto, które ważne jest w tradycji chrześcijańskiej. W wielu miastach organizowany jest orszak Trzech Króli, czyli specjalny pochód upamiętniający ten ważny dzień.

czytaj dalej…

Świąteczna magia we Wrocławiu, czyli wyjątkowe kolędowanie

Czas świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i magiczny. O tym wie chyba każdy. Choinka, przygotowania do wspólnej Wieczerzy. A także śpiewanie kolęd. Coraz częściej obserwować można modę, na wychodzenie z kolędowaniem z własnego domu. Wiele miast organizuje eventy, podczas których mieszkańcy mogą zgromadzić się w wyznaczonym miejscu i porze, aby wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki. Co ciekawego odbyło się i jeszcze będzie we Wrocławiu?

czytaj dalej…

Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2018

Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2018. Wrocław jako miasto bardzo dobrze rozwinięte w każdym kierunku, posiada ogromną ilość wiernych fanów. Ludzie z radością przeprowadzają się do tego miasta, wiedząc, że na każdym kroku spotkają swoją inspirację. Na co dzień spotyka się wielu turystów, którzy są zachwyceni jego budownictwem, a przede wszystkim zabytkami. Miasto bogate jest w tradycje, zwyczaje i ogrom specjalnych wydarzeń kulturowych, więc praktycznie każda osoba, która zawita do Wrocławia znajdzie coś dla siebie w nawet kilku wspaniałych odsłonach. czytaj dalej…

Andrzejkowy weekend w stolicy Dolnego Śląska

Jak w każdy weekend, Wrocław staje się miejscem wyjątkowym, w którym organizowane są liczne imprezy i atrakcje. Ich różnorodność jest tak duża, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Na jakie atrakcje możemy liczyć na przełomie listopada i grudnia?

czytaj dalej…

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2018

Powoli listopad chyli się ku końcowi. Za progiem czeka już grudzień, a wraz z nim rozpoczną się przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci już zaczynają myśleć o prezentach choinkowych, a listy do Mikołaja stają się coraz dłuższe…

czytaj dalej…

Remont Hali Stulecia

Wrocławska Hala Stulecia jest miejscem, które chętnie odwiedza wielu turystów. Znajduje się ona na mapach wielu osób, które każdego roku przyjeżdżają zwiedzać to piękne i wyjątkowe miasto. Już niedługo turyści, którzy chcieliby ją zobaczyć, będą musieli sporo poczekać.

czytaj dalej…

Wydarzenia we Wrocławiu

Misją naszego bloga o Wrocławiu jest przedstawianie najważniejszych wydarzeń we Wrocławiu. Opisujemy rozmaite wydarzenia we Wrocławiu, które  miały, mają i będą mieć miejsce we Wrocławiu. Nie opisujemy wszystkich wydarzeń, przedstawiamy tylko te, które wydają się być interesującymi w naszej ocenie.