Głowna

Juwenalia we Wrocławiu – Studenckie Święto

Jeżeli jesteś studentem we Wrocławiu, Juwenalia to wydarzenie, które powinno znaleźć się w Twoim kalendarzu. To coroczna tradycja, kiedy to życie studenckie we Wrocławiu przechodzi w jeszcze wyższą odsłonę, pełną wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Uczelnie wyższe...

5 powodów, dla których warto inwestować w mieszkania od dewelopera

Inwestowanie w nieruchomości jest od dawna popularnym sposobem pomnażania kapitału. Dużą częścią tego rynku są mieszkania od dewelopera — lokale nowoczesne, dające możliwość własnej aranżacji wnętrz i w atrakcyjnych lokalizacjach. Dlaczego warto zainwestować w takie...

Czyszczenie i dezynfekcja po stracie

Po stracie bliskiej osoby i dopełnieniu formalności związanych z pochówkiem, rodzina pozostaje w bólu i żałobie. Wówczas bliskie osoby nie są w stanie posprzątać mieszkania po zmarłym. Często odkładają tę czynność na później lub zatrudniają do tego celu firmę. W...

Poradnik dla osób, które pragną pożegnać bliską osobę z godnością

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest dla nas niezwykle bolesnym, często traumatycznym przeżyciem, na które przeważnie nie jesteśmy przygotowani. W tym trudnym czasie, pogrążeni w żałobie musimy sobie poradzić z organizacją pochówku i załatwieniem wszelkich niezbędnych,...

Księgowość spółki z o.o. – o czym warto wiedzieć?

Ważnym elementem zarządzania finansami firmy jest prawidłowe prowadzenie księgowości. Nie inaczej jest w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, której dotyczy pełna księgowość. Co warto wiedzieć o takiej formie rozliczania? Podstawowe obowiązki księgowe...
Juwenalia we Wrocławiu – Studenckie Święto

Juwenalia we Wrocławiu – Studenckie Święto

Jeżeli jesteś studentem we Wrocławiu, Juwenalia to wydarzenie, które powinno znaleźć się w Twoim kalendarzu. To coroczna tradycja, kiedy to życie studenckie we Wrocławiu przechodzi w jeszcze wyższą odsłonę, pełną wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Uczelnie wyższe zamieniają się w arenę festiwalową, a miasto żyje w rytmie studenckich koncertów i imprez.

Oczekiwanie na te dni jest równie emocjonujące jak sam festiwal, ponieważ to czas, w którym możesz integrować się z innymi uczniami, żyjąc pełnią kulturalnego i społecznego bogactwa miasta Wrocław. Juwenalia we Wrocławiu to idealna okazja, aby oderwać się od codziennych obowiązków i naładować akademickie baterie w wyjątkowej atmosferze.

Podsumowanie

  • Coroczne święto studentów we Wrocławiu.
  • Okazja do integracji i celebracji życia studenckiego.
  • Uczelnie wyższe zamieniają się w centra kulturalne i rozrywkowe.
  • Koncerty i imprezy studenckie odgrywają centralną rolę w Juwenaliach.
  • Spodziewaj się niezapomnianych wrażeń i szerokiej oferty atrakcji.

Wstęp do Juwenaliów 2024 we Wrocławiu

Przed nami kolejna odsłona festiwalu studenckiego, który niezmiennie wpisuje się w kalendarz wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu. Juwenalia 2024 zbliżają się wielkimi krokami, a włodarze miasta już teraz zapowiadają, że będzie to czas wyjątkowy ze względu na wspólną organizację przez samorządy studenckie aż dziewięciu wrocławskich uczelni.

Rozpoczynając od 22 maja, przez dwa dni, esplanada stadionu Tarczyński Arena Wrocław stanie się sercem atrakcji dla studentów. Nie będzie to jedynie okazja do wspólnej zabawy, ale również platforma wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów. Koncerty i liczne inicjatywy artystyczne sprawią, że hasło #WrocławRazem nabierze realnych kształtów, tworząc przestrzeń, w której każdy student poczuje się częścią wielkiej akademickiej rodziny.

Z roku na rok Juwenalia we Wrocławiu zaskakują nas swoją kreatywnością i energią, jaką potrafią wyzwolić wśród uczestników. To wydarzenie to dowód na to, że atrakcje dla studentów mogą być zarówno innowacyjne, jak i wpisujące się w bogatą tradycję naszego miasta.

Juwenalia we Wrocławiu – wspólna inicjatywa uczelni

Zaangażowanie i współpraca wrocławskich uczelni wyższych to klucz do sukcesu Juwenaliów – wydarzenia istotnego dla całej kultury akademickiej. Pragniesz poznać tajniki organizacji tej wyjątkowej imprezy? Oto kulisy wspólnych działań, które przekształcają miasto we wrzący kotłek studenckiej energii.

Wielouczelniane porozumienie – list intencyjny

Od samego początku rektorzy wrocławskich uczelni wraz z przewodniczącymi samorządów studenckich dokładają wszelkich starań, aby Juwenalia były niezapomnianym przeżyciem. List intencyjny, podpisany przez przedstawicieli dziewięciu instytucji, ustanawia ramy dla współdziałania i wymiany pomysłów. Dzięki tej inicjatywie, miasto staje się jednolitą przestrzenią akademicką, a Juwenalia symbolem zjednoczenia i akademickiej ekspresji.

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego – rola w organizacji

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego, reprezentowana przez szanownego prof. Krystiana Kiełba, prezentuje wzorcowy model współorganizatora. Talent muzyczny studentów tej uczelni splata się z doświadczeniem organizacyjnym, co znacząco wpływa na bogactwo oferty Juwenaliów. To właśnie dzięki Akademii muzyka staje się sercem i duszą święta, a wiedza i doświadczenie rektorów dodatkowo wzmacnia rozwój juwenalia we Wrocławiu.

W Juwenaliach drzemie siła, którą tworzą ludzie – studenci i wykładowcy, a ich wieloletnia tradycja jest obecnie znakomicie kontynuowana przez kolejne pokolenia. Czy jesteś gotowy stanąć ramię w ramię z nimi i celebrować ten unikalny czas, kiedy kultura akademicka ożywa w najróżniejszych barwach?

Gwiazdy Juwenaliów – Young Leosia i inne atrakcje

Juwenalia 2024 we Wrocławiu przygotowują dla Was muzyczne wydarzenia, które na długo zapadną w pamięć. Już teraz ogłasza się, że spośród atrakcji festiwalu studenckiego jednym z najjaśniejszych punktów będzie występ zjawiskowej Young Leosii — raperki, która w muzyczny świat studentów wniesie dawkę energetycznego hip-hopu. Jej utwory takie jak „Szklanki” czy „Jungle Girl” to już hymny wielu młodych osób, które tym razem zabrzmią na żywo podczas koncertów studenckich.

Oprócz Young Leosii organizatorzy festiwalu studenckiego zapowiadają szereg innych artystów, którzy swoją obecnością nadadzą temu wydarzeniu niepowtarzalny charakter. Wykorzystanie przestrzeni miejskiej jaką oferuje Wrocław, pozwoli na kreowanie wyjątkowych doświadczeń muzycznych, gdzie każdy koncert to możliwość wspólnego świętowania i bycia częścią wielkiej studenckiej rodziny.

Zapraszamy na koncerty, które pozwolą Wam poczuć prawdziwego ducha studenckiego życia i dać upust emocjom po intensywnym roku akademickim.

Politechnika Wrocławska jako lider organizacji

Kiedy mówimy o Juwenaliach we Wrocławiu, na myśl przychodzi nie tylko festiwal pełen rozrywki i zabawy, ale także ważny aspekt kultury akademickiej. Rola Politechniki Wrocławskiej jako lidera organizacyjnego w tym wydarzeniu to potwierdzenie, że uczelnie techniczne są nie tylko ośrodkami innowacji, ale również ważnymi uczestnikami w życiu kulturze studenckiej.

Wkład uczelni technicznych w kulturę studencką

Wrocławska politechnika od lat przoduje w integracji społeczności akademickiej, udowadniając, że inżynierowie i naukowcy potrafią też tworzyć i pielęgnować wartości kulturalne. Dzięki działalności organizacyjnej Politechniki Wrocławskiej, studenci mają możliwość brać udział w wydarzeniach, które łączą naukę z rozrywką, edukację z twórczym spędzaniem czasu. To właśnie tutaj, koło naukowe może organizować warsztaty artystyczne, a laboratorium staje się przestrzenią do eksperymentów z dźwiękiem i obrazem.

Prorektor ds. studenckich i jego rola

Prorektor ds. studenckich Politechniki Wrocławskiej, dr inż. Piotr Górski, nieustannie podkreśla, że rozwój intelektualny i naukowy to jedno, ale równie ważna jest inna strona medalu – rozwój społeczny i kulturalny studentów. Nurt kultury akademickiej nurtuje w każdym zakątku uczelni, a zadaniem prorektora jest dbać o to, by każdy student miał szansę w niej uczestniczyć i rozwijać swoje pasje poza wykładami i seminariami.

Uczelnie techniczne, a w szczególności Politechnika Wrocławska, kreują ramy dla bogatej i różnorodnej kultury akademickiej, co jest wyraźnym znakiem naszych czasów – współpracy nauki z szerszymi aspektami rozwoju młodych ludzi.

Juwenalia 2023 vs Juwenalia 2024 – porównanie edycji

Juwenalia we Wrocławiu to wydarzenie, które co roku łączy miłośników kultury akademickiej, pragnących świętować wspólnie czas studiów. W kontekście porównania obu edycji, Juwenalia 2023 i Juwenalia 2024, zauważamy istotne różnice w podejściu do organizacji, które przekładają się na ogólną atmosferę i doświadczenia uczestników.

Różnice w organizacji i kooperacji uczelni

Zeszłoroczną edycję wydarzenia cechowała mniejsza koordynacja działań między poszczególnymi uczelniami Wrocławia. W efekcie, studenci mogli mieć wrażenie rozproszenia i mniejszej jedności imprez studenckich. Juwenalia 2024 podjęły wyzwanie większej integracji środowisk studenckich, co ma zaowocować mocniejszym poczuciem spójności oraz bogatszą ofertą wydarzeń. Kooperacja na szerszą skalę pozwoliła na zaplanowanie większej ilości koncertów studenckich i innych atrakcji, uczynić Juwenalia bardziej dostępnymi i atrakcyjnymi dla większej grupe studentów.

Tradycja pochodu juwenaliowego i jego potencjalna przyszłość

Tradycyjny pochód juwenaliowy jest jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji, jednak z informacji wynika, że w roku 2024 może nie zostać zrealizowany. Ta zmiana jest znacząca dla uczestników, gdyż pochód wprowadzał szczególny klimat, uniekatowość oraz pozwalał na ekspresję studentów w przestrzeni publicznej. Śledząc przyszłe edycje, warto obserwować, czy organizatorzy postanowią przywrócić tę barwną tradycję, która była jednym z wyznaczników Juwenaliów we Wrocławiu.

Atrakcje dla studentów – koncerty studenckie i P.I.W.O.

Wyjątkowy czas Juwenaliów, to nie tylko moment, w którym nasze miasto tętni życiem dzięki koncertom studenckim, ale również okazja do świadectwa innowacyjności i kreatywności. W tym roku, niezwykle spektakularnym elementem stały się pokazy P.I.W.O. – Potężnego Indeksowanego Wyświetlacza Oknowy, magnesu przyciągającego uwagę nie tylko studentów, ale wszystkich mieszkańców Wrocławia.

Zdumiewające projekcje świetlne, realizowane z wykorzystaniem fasad budynków akademickich, zamieniają przestrzeń miejską w niepowtarzalną galerię sztuki. Te jednoznacznie związane z życiem akademickim atrakcje dla studentów, łączą technologię z tradycją, a efekty ich pracy są wyrazem niezwykłego zaangażowania młodych ludzi w życie kulturalne miasta.

Wśród koncertów studenckich, które już na stałe wpisały się w kalendarz Juwenaliów, artystyczne akordy tworzą Vito Bambino, Mery Spolsky oraz Maria Sadowska. Każdy z nich w unikalny sposób przemawia do serc młodego pokolenia, budując most pokoleń poprzez uniwersalny język muzyki.

Juwenaliowe występy to nie tylko rozrywka. To przede wszystkim wyraz wolności i niepowtarzalnego ducha młodości, który inspiruje i jednoczy. Wrocław jeszcze raz udowadnia, że jest miejscem, gdzie tradycja akademicka harmonijnie współgra z nowoczesnością, tworząc wyjątkowe atrakcje dla studentów.

Kulturalny wymiar Juwenaliów – wydarzenia i integracja

Juwenalia to czas, gdy festiwal studencki wypełnia miasto nie tylko muzyką, ale także różnorodnością wydarzeń kulturalnych, które łączą i integrują społeczność akademicką. W tym roku szczególną uwagę warto zwrócić na osiedle studenckie „Wittigowo”, które tradycyjnie przeradza się w epicentrum studenckiej energii i kreatywności.

Świętowanie na Wittigowie – koncerty i program

Roztańczone i pełne życia Świętowanie na Wittigowie to obowiązkowy punkt na mapie każdego studenta podczas Juwenaliów. Imprezy muzyczne, zajęcia artystyczne i warsztaty kulturalne to tylko niektóre z atrakcji, które zapewniają niezapomniane przeżycia i możliwość poznania nowych ludzi. Wittigowo znane jest z otwartości i dostosowywania programu do oczekiwań młodego pokolenia, dbałości o kreatywną przestrzeń do wyrażania siebie i swoich pasji.

Spartakiada studencka – współzawodnictwo i zabawa

Spartakiada studencka to kolejne wydarzenie, które umacnia ducha rywalizacji i przyjaźni między uczelniami. Zawody sportowe w różnych dyscyplinach, od lekkoatletyki po mecze drużynowe, przyciągają zarówno zawodników, jak i rzesze kibiców. Zmagania na boisku czy bieżni to nie tylko pokaz umiejętności sportowych, lecz także okazja do wspólnej zabawy oraz celebrowania zdrowego, aktywnego trybu życia. Spartakiada jest świętem ruchu, energii i pozytywnej rywalizacji, co pokazuje, że festiwal studencki to nie tylko rozrywka kulturalna, ale i ciało w ruchu.

Juwenalia to wyjątkowy czas, kiedy możemy świętować nasze studenckie życie w pełni – z muzyką, sportem i sztuką w tle. To okazja do stworzenia wspomnień, które zostaną z nami na lata.

Podsumowanie działalności KRUWiO i ich patronat nad Juwenaliami

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (KRUWiO) ma znaczący udział w kształtowaniu identyfikacji kulturowej i społecznej Juwenaliów. Pełniąc role patrona, KRUWiO nie tylko legitymizuje wydarzenie, ale również aktywnie wspiera działania na rzecz jego rozwoju. Wszystkie inicjatywy podejmowane podczas festiwalu, mające na celu integrację i promocję kultury akademickiej, zyskują dzięki temu solidne zaplecze i uznanie na arenie lokalnej oraz ogólnokrajowej.

Patronat nad Juwenaliami, sprawowany przez KRUWiO, ma niebagatelne znaczenie dla wizerunku wydarzenia. Umożliwia on efektywne łączenie środowisk akademickich, zarówno w sfery kultury, jak i edukacji, co przekłada się na bogatą ofertę wydarzenia. Dzieki wsparciu KRUWiO Juwenalia we Wrocławiu stanowią ważną pozycję w kalendarzu imprez miejskich, przyciągając uwagę nie tylko studentów, ale i mieszkańców miasta.

Wspieranie przez KRUWiO Juwenaliów we Wrocławiu to dowód na to, jak ważne w społeczno-kulturalnej mozaice miasta jest miejsce takich inicjatyw. To także świadectwo tego, że wieloletnia tradycja może skutecznie łączyć ludzi o różnorodnych zainteresowaniach i aspiracjach edukacyjnych, stanowiąc jednocześnie platformę dla twórczych i angażujących form spędzania czasu. Poprzez tę współpracę podkreśla się także, że Wrocław jest miastem, które pragnie inwestować w swoich studentów oraz w jakość i różnorodność życia akademickiego.

FAQ

Czym są juwenalia we Wrocławiu?

Juwenalia we Wrocławiu to coroczne święto studentów, podczas którego uczelnie wyższe organizują różnorodne wydarzenia kulturalne oraz rozrywkowe. Jest to czas, w którym życie studenckie we Wrocławiu wypełnione jest koncertami, imprezami oraz innymi atrakcjami dedykowanymi studentom.

Co sprawia, że Juwenalia 2024 we Wrocławiu będą wyjątkowe?

Juwenalia 2024 we Wrocławiu będą wyjątkowe ze względu na wspólną organizację przez samorządy studenckie dziewięciu wrocławskich uczelni, co pozwoli na stworzenie większego festiwalu studenckiego o bogatszych atrakcjach dla studentów i bardziej zintegrowanych wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu.

Kto wystąpi podczas Juwenaliów 2024

Pierwszą ogłoszoną gwiazdą Juwenaliów 2024 jest Young Leosia, popularna raperka znana z hitów takich jak „Szklanki” i „Jungle Girl”. Organizatorzy zapowiadają również liczne koncerty studenckie z udziałem innych znanych wykonawców, które będą jedną z głównych atrakcji festiwalu.

Jaka będzie rola Politechniki Wrocławskiej w organizacji Juwenaliów?

Politechnika Wrocławska pełnić będzie funkcję lidera organizacyjnego Juwenaliów. Uczelnia ta, wraz z prorektorem ds. studenckich, odgrywa istotną rolę w kreowaniu kultury akademickiej i wspieraniu społeczności studenckiej we Wrocławiu.

Jakie są główne różnice między Juwenaliami 2023 a Juwenaliami 2024?

Główną różnicą jest sposób organizacji; w 2024 roku Juwenalia będą organizowane wspólnie przez samorządy studenckie wielu uczelni, w przeciwieństwie do edycji 2023. Ponadto, w 2024 roku prawdopodobnie nie odbędzie się tradycyjny pochód juwenaliowy, co jest znaczącą zmianą względem poprzednich lat.

Co to jest P.I.W.O. i jakie jest jego miejsce podczas Juwenaliów?

P.I.W.O. to Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy, innowacyjna forma pokazów świetlnych, realizowanych na ścianach akademików, które stają się atrakcją Juwenaliów. Jest to przykład wykorzystania kreatywności studentów do tworzenia niepowtarzalnych atrakcji dla uczestników festiwalu.

Jakie inne wydarzenia towarzyszące odbędą się podczas Juwenaliów?

Poza koncertami studenckimi Juwenalia oferują szereg innych wydarzeń, takich jak Spartakiada, czyli zawody sportowe dla studentów, oraz różnorodne imprezy muzyczne i kulturalne mające miejsce na terenie osiedla studenckiego Wittigowo oraz innych lokalizacji akademickich we Wrocławiu.

Jaka jest rola Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (KRUWiO) w realizacji Juwenaliów?

KRUWiO pełni rolę patrona nad Juwenaliami we Wrocławiu, wspierając inicjatywy kulturalne oraz integracyjne studenckich samorządów. Patronat KRUWiO podkreśla znaczenie Juwenaliów jako ważnego elementu tradycji i kultury akademickiej miasta oraz przyczynia się do skuteczniejszej realizacji celów festiwalu.

Wrocławski serwis Apple – gdzie naprawić iPhone?

Wrocławski serwis Apple – gdzie naprawić iPhone?

Naprawa iPhone’a może być stresującym zadaniem, szczególnie gdy nasz ulubiony smartfon przestaje działać tak, jak powinien. W artykule tym przedstawiamy Ci kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci znaleźć idealny serwis Apple we Wrocławiu, by skutecznie naprawić Twój iPhone. Bez względu na to, czy masz problem z uszkodzonym ekranem, niedziałającą baterią, czy innymi usterkami, zastosowanie się do naszych wskazówek zapewni Ci spokój i pewność, że Twój iPhone zostanie naprawiony w profesjonalny sposób. czytaj dalej…

Wiosna we Wrocławiu – gdzie nocować

Wiosna we Wrocławiu – gdzie nocować

Rozglądasz się za noclegiem we Wrocławiu? Coraz częściej podróżujący decydują się na nocleg w apartamencie. Daje on bowiem większą niezależność, jest zwykle tańszy niż hotel oraz doskonały zarówno do pracy, jak i do zorganizowania imprezy. Właściciele apartamentów często bardzo dbają o wyposażenie – znajdziemy tam zmywarkę, pralkę, aneks kuchenny lub kuchnię, a czasem również ekspres do kawy czy zestaw bezpłatnych kosmetyków. Daje to doskonałą okazję do zatrzymania się w danym mieście na dłużej, w bardzo komfortowych warunkach. czytaj dalej…

Festung Breslau

Festung Breslau

 

Przez większość II Wojny Światowej Wrocław opierał się jej okropnościom, dając swym mieszkańcom schronienie i względnie bezpieczny byt. Wszystko zmieniło się w początkach 1945 roku – wystarczyło 80 dni, by tętniącą życiem, niemiecką metropolię, zamieszkiwaną wówczas przez milion mieszkańców, zamienić w gruzy. Festung Breslau, czyli miasto-twierdza, skapitulowało jako ostatnie w Rzeszy, 6 maja 1945 roku, cztery dni po Berlinie. czytaj dalej…

Hale targowe we Wrocławiu

Hale targowe we Wrocławiu

Wrocław jest miastem, w którym zakupy można zrobić nie tylko w wielkich centrach handlowych. Zakupy jeszcze lepiej smakują w halach targowych i arenach. Oferowane w nich produkty często pochodzą od prywatnych sprzedawców, można tam skorzystać także z usług fryzjerów, kosmetyczek, krawców czy zegarmistrzów. W tym artykule poznasz największe oraz najważniejsze wrocławskie hale targowe. Są to bowiem idealne miejsca dla osób, które szukają alternatyw dla tradycyjnych galerii handlowych. Stanowi to także doskonały sposób na wsparcie lokalnych przedsiębiorców, zaopatrując się jednocześnie w wysokiej jakości produkty.
czytaj dalej…

Gdzie zabrać dziewczynę na randkę we Wrocławiu?

Gdzie zabrać dziewczynę na randkę we Wrocławiu?

Gdzie zabrać dziewczynę na randkę we Wrocławiu?

 

Dobrze przemyślana randka, która zachwyci dziewczynę, może przesądzić o dalszym powodzeniu znajomości. Na szczęście we Wrocławiu nie brakuje urokliwych miejsc, które pomogą podbić kobiece serce. Podpowiadamy, gdzie zabrać dziewczynę na randkę i jakie apartamenty we Wrocławiu sprawdzą się na romantyczny pobyt.

Flirt przy kawie i deserze

 

Romantyczny wypad warto rozpocząć od zastrzyku energii w wyjątkowych okolicznościach. Odpowiednią aurę do flirtu pozwolą stworzyć kawiarnie o romantycznym sznycie. Pierwszą z nich jest mieszcząca się w rynku Blossome Cafe, znana z fantazyjnych deserów i wystroju pełnego kwiatów. Wizyta w tym miejscu z pewnością przypadnie do gustu każdej kobiecie. Podobny klimat nieco innymi środkami osiągnięto w kawiarni Nanan. Buduarowa kawiarenka z marmurowymi stolikami i wnętrzem obitym różowym pluszem sprzyja intymnym rozmowom. W ich trakcie warto zostawić czas na zachwyty nad tutejszymi deserami – eklerami, monoporcjami i makaronikami, które są specjalnością lokalu. Filiżanka kawy lub lampka prosecco dopełnią romantyczne spotkanie. Fantazyjnie podane kawy to z kolei domena Black Point Cafe. Wnętrze lokalu jest bardzo fantazyjne, a kawy zachwycają ekscentrycznym sposobem podania. To miejsce polecamy na randkę z przymrużeniem oka, która z pewnością zrobi wrażenie.

Randka blisko natury

 

Spacer uliczkami wrocławskiej starówki to obowiązkowy, ale nie jedyny punkt na planie romantycznego wypadu. Wrocław ma także dwa przepiękne ogrody – Botaniczny tuż przy Ostrowie Tumskim oraz Japoński w pobliżu Hali Stulecia. Pierwszy jest wprost stworzony do leniwych, romantycznych spacerów. Można przechadzać się wśród rozmaitych gatunków roślinności, w pobliżu stawu z urokliwym wodospadem i kładką, szklarni i misternie formowanych krzewów. Ogród japoński jest nieco mniejszy, ale wyjątkowo romantyczny – wiele młodych par wybiera jego scenerię na swoją ślubną sesję zdjęciową. Barwna, egzotyczna roślinność, czerwony mostek z pagodą czy mała architektura w stylu orientalnym pozwolą przeżyć romantyczne i niezapomniane chwile. A skoro jesteśmy przy naturze, we Wrocławiu reprezentuje ją przede wszystkim Odra, którą warto poznać podczas romantycznego rejsu. Statki wycieczkowe kursują z przystani przy bulwarze Xaweregeo Dunikowskiego kilka razy dziennie i na różnych trasach, więc taki romantyczny wypad można zaplanować z wyprzedzeniem.

Przez żołądek do serca

 

Pamiętna randka nie będzie kompletna bez kolacji, a w tym wypadku możliwości jest sporo. Na flirt w stylu włoskim polecamy Brusco, fenomenalną knajpkę tuż przy wrocławskiej operze. Jej przytulny, kameralny wystrój sprzyja spotkaniom we dwoje, a tutejsze placki i makarony gwarantują jedzeniowe zachwyty. Egzotyczny posiłek w pięknych okolicznościach zapewni Woosabi Good Vibes Lounge. Pełne egzotycznego drewna i roślin wnętrze spiętrzone witrażowym sufitem robi fenomenalne wrażenie, a w menu coś dla siebie znajdzie niemal każdy. Świetne są zwłaszcza bułeczki bao i pełne azjatyckich dobroci bowle. Zaskoczenia kulinarne gwarantuje natomiast wizyta w Peruwianie, restauracji z kuchnią południowoamerykańską. Wnętrza w intensywnych barwach, z rattanowymi meblami i akcentami morskimi również robią wrażenie. W menu warto zwrócić uwagę zwłaszcza na ceviche i desery, a obsługa zadba też o przepyszne koktajle, słynne na cały Wrocław. Apartamenty w pobliżu również są wysokiej klasy, co gwarantuje udany wieczór.

Gdzie zabrać chłopaka na randkę we Wrocławiu?

Gdzie zabrać chłopaka na randkę we Wrocławiu?

Gdzie zabrać chłopaka na randkę we Wrocławiu? Romantyzm w męskim wydaniu to niełatwy temat, ale jeśli chcesz zachwycić wybranka serca ciekawą randką, Wrocław ma sporo do zaoferowania. Podpowiadamy, gdzie zabrać chłopaka na randkę w stolicy Dolnego Śląska i jaki apartament we Wrocławiu sprawdzi się na wyjazdowe spotkanie. czytaj dalej…

Korporacje we Wrocławiu

Korporacje we Wrocławiu

Wrocław jest miastem, które rozwija się bardzo dynamicznie i znane jest z tego, że znaleźć w nim można wiele korporacji – zarówno polskich, jak i międzynarodowych.  Nie bez powodu mówi się, że miasto to jest bardzo przyjazne biznesom – szeroki wachlarz firm zajmujących się wieloma branżami sprawia, że we Wrocławiu nie jest trudno o znalezienie pracy, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pracowników. czytaj dalej…

Filmy kręcone we Wrocławiu

Filmy kręcone we Wrocławiu

Za kinematograficzne symbole Polski uchodzą przede wszystkim Łódź i Warszawa, jednak Wrocław ma również sporo argumentów, by dołączyć do tej trójki. Tutejsza Wytwórnia Filmów Fabularnych odegrała kluczową rolę w rozwoju polskiej sztuki filmowej po II Wojnie Światowej, a samo miasto po dziś dzień przyciąga filmowców z całego świata, z mistrzem Spielbergiem na czele. czytaj dalej…

Międzynarodowe firmy we Wrocławiu

Międzynarodowe firmy we Wrocławiu

Od potentatów branży IT po wiodące, światowe centra usług finansowych. Z roku na rok liczba międzynarodowych firm we Wrocławiu rośnie, a zatrudnienie w ich strukturach do tej pory znalazło ponad 100 tysięcy osób. Zagranicznych inwestorów do stolicy Dolnego Śląska przyciąga między innymi łatwość w pozyskaniu wysoko wykwalifikowanych pracowników, zdobywających wykształcenie na tutejszych uczelniach wyższych. Dzięki temu o umieszczeniu swoich siedzib we Wrocławiu do tej pory zadecydowały między innymi koncerny Nokia, Google czy Credit Suisse. czytaj dalej…

Dlaczego Wrocław jest atrakcyjny dla inwestorów?

Dlaczego Wrocław jest atrakcyjny dla inwestorów?

Zdaniem ponad 800 szefów firm działających w Polsce, Wrocław jest miastem o największym potencjale inwestycyjnym. Przemawia za tym między innymi dogodna lokalizacja i świetne skomunikowanie zresztą kontynentu, obecność wysoko wykwalifikowanych kadr oraz wielu uczelni gotowych je kształcić, a także zaplecze biurowe z potencjałem do dalszego rozwoju. Te zalety dostrzegło już wielu biznesowych gigantów, takich jak Google, Volvo, Credit Suisse czy Nokia. czytaj dalej…

Historia Wrocławia

Historia Wrocławia

Polskość Wrocławia to wbrew pozorom zaledwie epizod w jego ponad tysiącletniej historii. Wcześniej o panowanie nad nim walczyli na równi Czesi, Niemcy i Polacy, a w dziejach miasta trafił się nawet krótki epizod francuski. Raz zdobyty, Wrocław stawał się klejnotem w koronie każdego z księstw i państw, które dbały o jego rozwój. Jego kres przyszedł dopiero z końcem II wojny światowej, gdy w niecałe trzy miesiące miasto obróciło się w gruzy. Poznajcie fascynująca historię stolicy Dolnego Śląska. czytaj dalej…

Największe firmy we Wrocławiu

Największe firmy we Wrocławiu

Lider rynku fast-food,  giganci motoryzacyjni oraz potentat branży outsourcingowej to tylko kilka firm na liście największych we Wrocławiu. Pozycję liderów w tej kategorii uzyskali nie tylko jako podmioty generujące ogromne przychody, ale również wiodący pracodawcy w skali miasta i regionu. Już teraz obok nich, przedsiębiorstw z długą tradycją i renomą, wyrastają nowi liderzy, cenieni za dynamiczny wzrost nie tylko w skali Polski, ale coraz częściej – Europy i świata. Największe firmy we Wrocławiu zebrane w jednym miejscu! czytaj dalej…

Wszystko, co musisz wiedzieć o kasach fiskalnych

Wszystko, co musisz wiedzieć o kasach fiskalnych

Każdy, kto prowadzi biznes polegający na sprzedaży towarów i usług powinien posiadać kasę fiskalną. Od tej reguły praktycznie nie ma wyjątków. Jedynie w dwóch przypadkach przedsiębiorca może zrezygnować z posiadania kasy fiskalnej. Gdzie wobec tego zaopatrzyć się w tego typu sprzęt? Więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu. czytaj dalej…

Gdzie na steka we Wrocławiu?

Gdzie na steka we Wrocławiu?

Zimą mamy szczególną ochotę wgryźć się w konkretne, mięsne dania, które rozgrzeją nas od środka i odegnają chłód. Ich esencją są steki, smażone z najlepszej wołowiny tuż przed podaniem, co pozwala delektować się mięsem w jego pierwotnej formie, tylko muśniętym podkręcającymi smak dodatkami. Również we Wrocławiu nie brak miejsc, które spełnią stekowe marzenia mięsożerców. Podpowiadamy, gdzie warto wybrać się na steka we Wrocławiu. czytaj dalej…

Dolnośląski Targ Rolny

Dolnośląski Targ Rolny

Dolnośląski Targ Rolny to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia, Poznaj je. W świecie fastfoodów i żywności przetworzonej dobrze jest się zatrzymać i przyjrzeć jedzeniu, które trafia na Twój talerz. Zamiast wybierać niezdrowe produkty, lepiej korzystać z dobrodziejstw lokalnych przedsiębiorstw oferujących zdrową żywność. Takie produkty znajdziesz na Dolnośląskim Targu Rolnym. Spójrz na czym polega to wydarzenie i co możesz na nim znaleźć. Zapraszamy na Dolnośląski Targ Rolny

czytaj dalej…

Blog o Wrocławiu

Witam serdecznie na naszym blogu poświęconym Wrocławiowi. Na blogu będę poruszał tematy mniej lub bardziej powiązane z tym miastem, jego przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Na bieżąco będzie można sprawdzić, co dzieje się ważnego czy ciekawego we Wrocławiu i okolicach. Jakimi problemami żyją wrocławianie, jakie tematy są na językach, z czego się śmieją, a co ich oburza. Tematyka bloga będzie więc różnorodna, przez to – mam nadzieję, ciekawa dla wszystkich i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Misją jest więc oddanie tego, co jest ważne we Wrocławiu? i czym on żyje. Tu będzie można wychwycić wewnętrzny puls tego miasta.

Historia i kultura miasta

Znajdziecie tu szereg artykułów o skomplikowanej historii Wrocławia, jego bogatej kulturze oraz współczesnych wydarzeniach. Obok cyklu artykułów, opowiadających burzliwą, o wielu momentach zwrotnych, historię tego pięknego miasta z zachowaniem chronologii, pojawią się artykuły tematyczne. Warto bowiem wspomnieć nieco o słynnych wrocławianach z dalekiej przeszłości, jak Angelus Silesius, Edmund Halley, Ferdynand Lassalle, Jan Brzechwa, Ignacy Daszyński, Władysław Nehring von Schardacheli, Max Berg, jak i tej bliższej: Zbigniew Cybulski, Lech Janerka, Jerzy Grotowski, Edyta Stein czy Tadeusz Różewicz. Dodatkowo na blogu pojawi się sporo ciekawostek. Ciekawostki będą obejmowały nie tylko nietuzinkowe czy tajemnicze miejsca we Wrocławiu, ale również zdarzenia z nimi związane.

Wydarzenia i imprezy kulturalne w stolicy Dolnego Ślaska

Jak przystało na blog o Wrocławiu, nie zabraknie tu oczywiście również zaproszeń na wydarzenia kulturalne i rozmaite imprezy artystyczne i sportowe. Wrocław jako przyszła Europejska Stolica Kultury w tej materii ma sporo do zaoferowania, dlatego łatwo jest przegapić interesujące ewenty. Blog więc aspiruje trochę do miana mariażu informatora kulturalnego z przewodnikiem turystycznym. Więc znajdzie się na pewno miejsce na zaprezentowanie oferty wrocławskich muzeów, galerii sztuki, kin czy teatrów – również tych niezależnych. Ponadto nie można pominąć choćby krótkiego opisu wrocławskich festiwali jak Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Era Nowe Horyzonty, Dialog, Wratislavia Cantans, Spotkanie Teatrów Jednego Aktora czy choćby te bardziej niszowe jak Festiwal Ambientalny czy Wrocław Industrial Festival. Mimo sporej konkurencji na tym poletku, myślę że bogactwo kulturalne i artystyczne pomoże w utrzymaniu oryginalnej i unikalnej treści na mym blogu.

Co robić we Wrocławiu?

Adres bloga „Co we Wrocławiu?” jest nieprzypadkowa, a jednocześnie zobowiązująca. Będę starał się podpowiedzieć, co zrobić z wolnym czasem we Wrocławiu, gdzie dobrze zjeść, jaką restaurację czy jadłodajnie wybrać, gdzie można napić się dobrego piwa, jaka knajpa oferuje najciekawszy klimat, na co zwrócić uwagę, odwiedzając Wrocław, gdzie pytać o nocleg we Wrocławiu, jak znaleźć dobry apartament na naszą kieszeń. Na te i na wiele innych pytań będę się starał odpowiedzieć. Nie będzie to zadanie łatwe, ponieważ Wrocław to wielka aglomeracja o tysiącach miejsc, ulic, knajp i sklepów i milionach ludzi przemierzających Rynek miesięcznie.

Secured By miniOrange